Hamiltonova rychlost na motorce vzbuzuje obavy, přiznal superbikový pilot

Motocyklový jezdec Yamahy v mistrovství světa superbiků Michael van der Mark řekl, že během testu se snažil přimět Lewise Hamiltona jet trochu pomaleji, jelikož rychlost mistra světa formule 1 vyvolávala obavy.
Hamiltonova rychlost na motorce vzbuzuje obavy, přiznal superbikový pilot

Hamilton si minulý víkend na okruhu ve španělském Jerezu vyzkoušel motocykl Yamaha YZF-R1, během testu s ním na trati byli také tovární jezdci van der Mark a Alex Lowes.

„Lewis už (předtím) absolvoval dva dny na trati na svém motocyklu a lidé z jeho týmu byli trochu znepokojeni jeho rychlostí. Byl velmi rychlý, ale neměl jezdecký styl. Lidé v jeho týmu proto usoudili, že na trať pozvou i profesionály, aby mu dali pár tipů,“ řekl van der Mark pro Motorsport.com.

Pětinásobný mistr světa měl během testu také drobnou nehodu, při které však nebyl zraněn.

Lewis Hamilton měl v Jerezu nehodu na superbiku

Lewis Hamilton měl v Jerezu nehodu na superbiku

„Během prvního dne jsem byl na trati s Lewisem sám, druhý den se k nám připojil můj týmový kolega Alex Lowes. První den jsem se jen snažil o to, abych ho trochu zpomalil. Musel jsem ho brzdit, protože se vůbec nebojí a snažil se projíždět zatáčkami tak rychle jako by jel autem. Během druhého dne jsme hodně pracovali na jeho stylu.“

Van der Mark přiznal, že Hamiltona obdivuje a spolupráci s letošním mistrem světa F1 si užíval.

„I když to bylo jen pro zábavu, tak byl velmi motivovaný se učit. Ptal se na spoustu věcí, a to je opravdu výjimečné. Je vidět, že to bere jako zábavu, ale dává do toho všechno.“

Hamilton ztrácel přibližně sedm sekund

Van den Mark, který skončil v letošní sezóně na třetí pozici, přitom nedokázal odhadnout, jak konkurenceschopný by Hamilton mohl být v závodech superbiků.

„Vidíte, že se vůbec nebojí. Nemá ani žádné pochybnosti, přičemž mnoho jezdců nějaké má. To samé je i v autě, je to zkrátka jeho přirozený talent. Rozhodně umí řídit motorku, nevím, o kolik rychleji by mohl jet,“ řekl.

„Vím, že dokáže být mnohem rychlejší, ale je těžké odhadovat, co by mohl na motorce udělat. Odjel teď jen čtyři dny a byl o nějakých sedm sekund pomalejší než my. I tak je ale rychlejší než většina dalších jezdců během volných dní na okruhu. Můžete vidět, že má výjimečný talent, ale nevím, jestli by to chtěl dělat i na plný úvazek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (19) Další článek: Ferrari ve druhé polovině sezóny výrazně ztratilo na výkonnosti, připustil Vettel