Hamiltona znepokojují zvyšující se náklady v juniorských šampionátech

Šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton varuje před neustále se zvyšujícími náklady v nižších formulových šampionátech.
Hamiltona znepokojují zvyšující se náklady v juniorských šampionátech

Samotný Hamilton pochází z chudších poměrů a závodit začal jen díky tomu, že jeho otec měl více zaměstnání, aby mohl financovat Hamiltonovy začátky v motokárách.

Hamilton se nyní obává toho, že stále se zvyžující náklady na účast v juniorských šampionátech znemožňují postupovat kariérou mladým jezdcům, kteří pocházejí z podobných poměrů a nemají takové finanční zabezpečení.

„Když se podíváte na formuli 3, myslím, že motorsport už není takový, co býval. GP3, GP2 - tyto šampionáty jsou stále dražší, ale obecně nemusí být,“ řekl Hamilton pro Motorsport Week.

„Formule Renault už není odrazovým můstkem, jakým bývala. Motokáry jsou dražší a dražší, přitom ve skutečnosti nemusí být.“

Hamilton nedávno také vyjádřil svou touhu, aby se motorsport stal rozmanitějším a přístupnějším. Brit se podle svých slov nemůže dočkat, až ve formuli 1 bude závodit žena.

„Snažím se jen přemýšlet nad tím, co mohu udělat. Rozmanitost je neustálým tématem a bude i nadále po dlouhou dobu. Já mohu udělat jen určitou část. Je to ale na vrcholu mých priorit z toho pohledu, co chci dělat z dlouhodobého hlediska,“ říká.

„Snažím se přemýšlet nad tím, co přesně mohu dělat a s čím mohu pracovat. Chci mít vlastně něco, co je skutečně implementováno a dochází k zásadním změnám.“

Foto: FIA F3

Další článek: Verstappen: V Mercedesu by se mistrem světa stala většina jezdců formule 1

19:42 | FIA opět řeší porušení protokolů: Leclerc a Bottas se mezi závody vrátili domů. To sice mohou, ale musí zůstat ve své bublině. Oba budu upozorněni. Oba se také brání, že neudělal nic špatného (Leclerc například absolvoval dva testy).
18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10