Hamiltona trápí problémy pohonné jednotky Mercedes

Mercedes je sice během předsezónních testů velmi rychlý, spolehlivost jeho pohonných jednotek ale není stoprocentní. Na určité problémy Mercedesu před startem nové sezóny upozorňuje i Lewis Hamilton.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Hamiltona trápí problémy pohonné jednotky Mercedes | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Lewise Hamiltona zastavil problém s pohonnou jednotkou na trati během čtvrtečního testování v Barceloně a problémy si prošel i tým Williams. Britská stáj musela motor Mercedes během barcelonského testování dvakrát měnit.

„Loni jsme prožili obtížené zimní testy a letos je to podobné,“ říká Hamilton k aktuální situaci. Brita cituje web racefans.net.

„Během určité části éry šestiválcových hybridních pohonných jednotek jsme se stále jen snažili posouvat, posouvat a posouvat jejich výkonnost. V určitém bodě se to ale změnilo a dál už se neposouváme. Otázkou je, kolik navíc ještě můžeme ze současných motorů dostat? Jak daleko můžeme zajít? Už se pohybujeme v oblasti, kde nás zisk jediného kilometru na maximální rychlosti navíc stojí velké náklady.“

Ve čtvrtek byl v Katalánsku nejrychlejší Vettel, Hamiltona zastavil motor

Ve čtvrtek byl v Katalánsku nejrychlejší Vettel, Hamiltona zastavil motor

„Já ale plně věřím klukům v týmu a jejich metodičnost v postupu kupředu. Motor je vlastně velmi dobrý. Oproti loňskému roku jsme se jen v otázce spolehlivosti nezlepšili tak, jak bychom chtěli. Jsem si ale jistý, že již nyní se v továrně pracuje na odstranění našich problémů, věří šestinásobný mistr světa.

Hamiltonův čtvrteční testovací program sice narušil problém s pohonnou jednotkou, zdržení však nebylo zcela zásadní.

„Ve čtvrtek jsem doufal v kompletní den (na trati). Odjetých 90 až 100 kol bych považoval za smysluplných, kvůli tomu incidentu jsme ale o několik věcí přišli. Nakonec jsme ale většinu dne zachránili.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“