Hamiltona šokovalo rozhodnutí týmu, aby před sebe pustil Rosberga

Lewise Hamiltona šokovalo rozhodnutí Mercedesu, aby před sebe ve Velké ceně Maďarska pustil Nica Rosberga.
Hamiltona šokovalo rozhodnutí týmu, aby před sebe pustil Rosberga

Hamilton do závodu po problémech v kvalifikaci startoval z boxové uličky. V prvním kole chyboval, ovšem i díky dvěma výjezdům safety caru v úvodu závodu se nakonec dostal na třetí místo. Do boxů přitom zajel pouze dvakrát.

To Rosberg po startu z pole position vsadil na strategii tří zastávek v boxech. Německého pilota čekala ještě zastávka v boxech, když po propadu pořadím při výjezdu prvního safety caru zezadu dostihl Hamiltona. Brit dostal do vysílačky pokyn pustit před sebe Rosberga, načež Hamilton odvětil: „Nenechám to předjet, když se dostane blízko na předjetí, může mě předjet.”

Hamilton nakonec za sebou Rosberga udržel i po zastávce v boxech, po které Rosberg vedoucí trojici výrazně stahoval.

„Jsem si samozřejmě vědom, že jsem byl ve stejném závodě jako on, ale jen proto, že měl o jednu zastávku více než já, to neznamená, že nejsem ve stejném závodě. Kdybych ho nechal předjet, pak by mohl odjet a později se ke mně vrátit. Byl jsem velmi šokován tím, že mě tým požádal, abych to udělal. Nebyl dost blízko na to, aby mě předjel, nechtěl jsem zpomalit a ztratit ve prospěch Fernanda (Alonsa) a Daniela (Ricciarda), takže to bylo opravdu zvláštní.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nicu Rosbergovi podle jeho slov zničil šance na vítězství první výjezd safety caru. Němec po startu z pole position vedl až do momentu, kdy Marcus Ericsson s caterhamem narazil do bariéry a vyjel safety car. První čtyři jezdci už projeli kolem vjezdu do boxů a museli na trati zůstat o kolo déle, zatímco jezdci za nimi zajeli do boxů a přezuli na suché obutí. Rosberg nakonec dojel na čtvrté pozici.

„Poprvé safety car na trať vyjel v nejhorší možný moment. Zničilo to můj závod. Takové věci se ale stávají. Není neobvyklé, že se věci nedaří,” řekl Rosberg.

K souboji s Hamiltonem v závěru závodu dodal. „Měl jsem šanci v posledním kole. Jsem na sebe naštvaný, že jsem to nedokázal. Lewis udělal chybu, já to zkusil vnějškem, ale nevyšlo to.”

S Rosbergovým názorem souhlasí také šéf týmu Toto Wolff. „Měli jsme smůlu. Měli jsme slušný náskok, 1.,2.,3. jezdec se propadli na 4.,7.,8. místo, ale to jsou závody. Safety car vyjel v momentu, kdy čelo jelo na hlavní rovince.”

Diskuze (96) Další článek: GP Maďarska: Nejrychlejší kolo zajel v závěru Rosberg