Hamiltona překvapilo, jak blízko je Ferrari

Scuderia je na domácí půdě pasována do role favorita, v odpoledním tréninku však Hamilton za Leclercem zaostal jen o 68 tisícin.
Hamiltona překvapilo, jak blízko je Ferrari

Lewis Hamilton (4./2.)

Lídr šampionátu by pochopitelně tifosi rád překazil plánované oslavy. Potěšujícím překvapením pro Brita bylo, že v tréninku Ferrari nebylo příliš daleko vpředu.

„Rozhodně mě to překvapilo. Popravdě jsem moc nevěděl, co od tohoto víkendu očekávat. Čekali jsme, že Ferrari bude rychlé na rovinkách, a to také je. Zároveň je tu ale dostatek zatáček, ve kterých jsme schopni ztrátu vymazat. V zatáčkách moc rychlí nejsou, takže se to trochu vyváží.

Závod bude obtížný, ale jsme na podobné úrovni, což je příjemné zjištění. Co se týče možnosti dalších dešťů, nastavení tomu nijak zvlášť nepřizpůsobujeme. Snažíme se udělat auto co nejrychlejší na jedno kolo, a pokud v neděli zaprší, prostě se s tím popereme.

Nyní musím prostudovat data a zjistit, kde se může zlepšit vůz a kde já. Může toho být hodně, okamžiky pro přeřazení, brzdné body, přejíždění přes obrubníky. Musíme z vozu vymačkat všechnu šťávu,“ řekl Hamilton.

Valtteri Bottas (9./4.)

Finský pilot sdílel Hamiltonovo potěšení z malé ztráty na Ferrari. S Mercedesem se na Monze musí počítat. 

„Věděli jsme, že tu Ferrari bude silné, ale rozhodně tu nevypadáme hůře než ve Spa. Tenhle víkend jsou naše šance velmi slušné. Důležitá bude zítřejší kvalifikace, ale vše se rozhodne až v neděli,“ ví Bottas.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Váš názor Další článek: Také druhý trénink ovlivnil déšť. Nejrychlejší opět Leclerc
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00