Hamiltona nakopl úspěch Mercedesu v kvalifikaci, v neděli chce bojovat o vítězství

Lewise Hamiltona povzbudil dobrý výsledek Mercedesu v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie formule 1 a v závodě by rád bojoval o vítězství s Maxem Verstappenem z Red Bullu, který vyrazí do závodu z první řady spolu s Hamiltonovým týmovým kolegou Georgem Russellem.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Hamiltona nakopl úspěch Mercedesu v kvalifikaci, v neděli chce bojovat o vítězství | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Třetí místo na startovním roštu je nejlepším kvalifikačním umístěním sedminásobného mistra světa v letošní sezóně, když v Bahrajnu i v Saúdské Arábii startoval sedmý.

„Mám z toho velkou radost! Je to zcela nečekané. Jsem opravdu, opravdu hrdý na tým. George dnes odvedl skvělou práci,“ řekl Hamilton po kvalifikaci.

„Být v prvních dvou řadách je pro nás sen. Všichni tvrdě pracujeme, abychom se vrátili na čelo. Být tak blízko Red Bullu je neuvěřitelné. Doufám, že je zítra dokážeme trochu prohnat a že počasí bude dobré.

„Druhé kolo nebylo tak dobré jako to první. V posledním sektoru jsem se trochu přiblížil, ale něco jsem ztratil na začátku, nejsem však zklamaný.“

Russell potřetí v kvalifikaci porazil Hamiltona

V interním kvalifikačním souboji Mercedesu Russell i ve třetím podniku porazil zkušenějšího Hamiltona a letos poprvé se dostal do první řady. Za nejrychlejším Verstappenem zaostal o 236 tisícin sekundy.

„Tohle jsme nečekali, to je jisté. V továrně i tady v Melbourne hodně pracujeme, byla to pro nás skvělá kvalifikace,“ řekl Russell.

„Auto ožilo. Kolo na konci bylo na limitu a budu upřímný, byl jsem trochu zklamaný, že jsme nedosáhli na pole position.

„Je to jeden z těch momentů, kdy se vaše očekávání rychle změní. Včera bychom pravděpodobně byli spokojeni se čtvrtým nebo pátým místem. Vůz byl ale úžasný a ukazuje to, že stále v sobě má nějaký potenciál.“

Další článek: Kvalifikaci na Grand Prix Austrálie 2023 vyhrál Verstappen před jezdci Mercedesu. Pérez skončil v kačírku

Témata článku: , , ,