Hamiltona na setkání jezdců zajímalo, proč nebyl Red Bull v Baku penalizován za nižší tlak pneumatik

V pátek večer se konalo tradiční setkání jezdců s ředitelem závodu. Trvalo nezvykle dlouho.
Foto: Getty Images
Hamiltona na setkání jezdců zajímalo, proč nebyl Red Bull v Baku penalizován za nižší tlak pneumatik | Foto: Getty Images

Setkání jezdců s ředitelem závodu Michaelem Masim obvykle trvá jen krátce. Tentokrát se však podle Auto Motor und Sport protáhlo na 1,5 hodiny. Hlavním tématem byly pneumatiky a defekty, ke kterým došlo v Baku. Na otázky odpovídal prostřednictvím videokonference Mario Isola.

Vzorce a grafy. Podívejte se, jak bude FIA ode dneška měřit tlaky pneumatik

Vzorce a grafy. Podívejte se, jak bude FIA ode dneška měřit tlaky pneumatik

Mnoho dotazů měl Sebastian Vettel. Jezdec Astonu není spokojený s produktem, který Pirelli nabízí. Vettel má starost o bezpečnost svou i svých soupeřů tak trochu v popisu práce. Od roku 2010 je jedním z ředitelů Asociace jezdců grand prix (GPDA).

Atmosféra na jednání byla prý konstruktivní. Isola samozřejmě také vysvětlil svou teorii, že pneumatiky v Baku praskly proto, že tlak vzduchu v pneumatikách příslušných týmů byl nižší, než si sami vypočítali. Pirelli už naznačilo, že nemuselo jít o úmysl. Před víkendem stanoví minimální startovní tlaky, které vychází ze simulací a dat od týmů. V Baku se měla realita od těchto simulací lišit více, než je obvyklé.

Týmy Aston Martin a Red Bull jezdily s nižším tlakem, potvrdilo Pirelli. Nebylo to proti pravidlům

Týmy Aston Martin a Red Bull jezdily s nižším tlakem, potvrdilo Pirelli. Nebylo to proti pravidlům

Hamiltona zajímalo, proč nepadl trest

Lewis Hamilton se poté obrátil na technického šéfa FIA Nikolase Tombazise s dotazem, proč nebyly uděleny žádné tresty. Odpověď byla krátká a stručná: nemohli prokázat žádné pochybení. Ozval se také Max Verstappen, který svého soupeře ujistil, že jeho tým dodržel všechna pravidla.

Žluté vlajky a safety car

Michael Masi už v Baku oznámil, že podle jeho názoru všichni jezdci v místě Verstappenovy nehody nezpomalili dostatečně, přestože tam byly vyvěšeny dvojité žluté vlajky. Masi připomněl jezdcům, aby byli příště v podobných situacích opatrnější.

Leclerc nechápal, kde byl po nehodě Verstappena safety car

Leclerc nechápal, kde byl po nehodě Verstappena safety car

Po Baku se na nehodu Verstappena někteří dívali ještě z jednoho úhlu – nechápali, proč safety car vyjel tak pozdě. Ředitelství závodu to trvalo 1,5 minuty.

Masi se za to jezdcům omluvil. Příště by měl být Bernd Mayländer vyslán na trať rychleji.

Váš názor Další článek: Smoljar útokem v posledním kole získal druhé vítězství sezóny F3
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00