Hamiltona by letos uspokojil posun o jednu pozici v poháru týmů

Lewis Hamilton považuje letošní sezónu za rok učení u Mercedesu, to ovšem neznamená, že nemá vůbec žádné cíle. Tým by se měl alespoň trochu zlepšit.
Hamiltona by letos uspokojil posun o jednu pozici v poháru týmů

Mercedes loni sklouzl na páté místo v šampionátu konstruktérů a Hamilton by to chtěl napravit.

"No, kromě prvního místa není nic přijatelné, alespoň z mého pohledu, ale musíme být realisté a uvědomit si, že máme vážné soupeře, kteří už mají dobré vozy a letos budou pokračovat v jejich vývoji. Takže startují z dobrých pozic," odpověděl na otázku Sky Sports, na co by Mercedes mohl letos reálně dosáhnout.

"Co se mě týče, myslím, že chceme být lepší, než byli. Loni to pro ně byla těžká sezóna. Tito lidé pracují na tom, aby měli lepší rok než loni. Cokoliv navíc, jakákoliv lepší pozice než loni by byla pozitivní."

Sám Hamilton se chce letos především učit, aby byl zcela připravený na sezónu 2014.

"Michael (Schumacher) měl rád jisté chování a nastavení auta, takže jsou jeho inženýři na to zvyklí. To samé platí pro Nica (Rosberga). A já jsem jiný v tom, jak rád jezdím, jak přemýšlím, takže požaduji jiné věci," vysvětloval.

"Rád zatáčím trochu jinak, kdo ví, nebo možná budu pokračovat ve směru, kterým šli. Ale mám tento rok učení, kdy si najdeme svoji cestu, budeme spolu hovořit a získáme potřebné zkušenosti. Pak příští rok budou vědět, co chci."

"Takže budu moci mnohem více přispět ve vývoji příštího vozu, protože jim budu moci říct, co ve voze cítím, jak chci mít vyváženou aerodynamiku, jakou chci světlou výšku a takové věci. Takže budou mnohem lépe vědět, co od vozu potřebuji, abych ho dostal dopředu."

Hamilton přišel do Mercedesu na místo Michaela Schumachera, ale jakékoliv paralely odmítá. "Je pro mě poctou jezdit pro tým, se kterým pracovala taková legenda, a v žádném případě se necítím, jako že bych ho nahrazoval."

"Nikdo nemůže nahradit někoho, kdo během své kariéry tolik dokázal. Já jsem mladší a toužím po úspěších v budoucnosti. Tým samozřejmě očekává skvělé výsledky a tak, ale to je dobře, protože pro to já žiju a dýchám. Očekávám je od sebe. Sám od sebe očekávám asi víc než kdokoliv jiný."

Diskuze (26) Další článek: Schody na nose vozů zůstanou standardem, odhaduje Lotus
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30