Hamilton: Zvládnul bych být týmovým kolegou Alonsa i Vettela

Lewis Hamilton si je jistý, že dospěl natolik, aby bez větších potíží mohl jezdit ve stejném týmu s osobnostmi, jako jsou Fernando Alonso a Sebastian Vettel.
Hamilton: Zvládnul bych být týmovým kolegou Alonsa i Vettela

Hamilton si roli týmového kolegy Alonsa vyzkoušel už při svém debutu ve formuli 1 v roce 2007, tehdy ale partnerství dopadlo špatně, Španěl předčasně ukončil smlouvu s McLarenem a vrátil se k Renaultu. Teď by to podle Hamiltona vypadalo jinak.

"Je to sranda, ale jezdec, kterého obdivuji nejvíce, je Fernando, kvůli jeho čisté rychlosti, jeho prostě neuvěřitelné rychlosti. Nemyslím, že by se mu někdo v tomto sportu dokázal vyrovnat," uvedl pilot Mercedesu pro Daily Mail.

"Jelikož jsem teď starší, jsem si jistý, že bychom měli jiný vztah. Pořád by tu byly intenzivní chvíle, protože jsme oba rychlí, takže bychom si byli blízko, ale oba jsme hodně vyspěli. Myslím, že jsem teď mnohem lepší ve zvládání vztahů mezi týmovými kolegy."

"Záleží to na jezdcích. Dejte Sebastiana s Fernandem Alonsem do jednoho týmu a okamžitě by nastaly problémy. Chemie mezi nimi by prostě...," hvízdl.

Sám by ale trojnásobného mistra zvládl, alespoň se to domnívá. "Víte, dokonce si myslím, že bych mohl jezdit se Sebastianem. Jen bych nenastavoval motor na nižší výkon," dodal.

Hamilton tím samozřejmě narážel na Malajsii, kde po poslední zastávce v boxech Webber nastavil motor na nižší výkon, jak mu diktovala strategie týmu. Ale Vettel ji nedodržel, motor po svém posledním pit stopu neutlumil a Webbera předjel v rozporu s příkazem týmu.

Další článek: Red Bull používá alternátory od McLarenu

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00