Hamilton zvažuje, že se zúčastní testů v Mugellu

Potíže McLarenu v bahrajnském závodě přiměly Lewise Hamiltona k přehodnocení týmových plánů na testy v Mugellu, které se uskuteční příští týden.
Hamilton zvažuje, že se zúčastní testů v Mugellu

Před Grand Prix Bahrajnu McLaren oznámil, že do květnových testů v Itálii nasadí Garyho Paffetta a Olivera Turveyho. Teď je ale možné, že někoho z nich vyšoupne Hamilton.

"Může se to změnit," řekl původnímu plánu týmu. "Potřebuji se vrátit do vozu. Potřebujeme zjistit, proč nám odcházejí pneumatiky. Pokud jsou tu k otestování nebo vyřešení další věci, udělám to, nenechám někoho jiného tu udělat."

Problémy s pneumatikami měla v Bahrajnu většina týmů a pro McLaren jsou zvlášť nepříjemné, protože z pátku na neděli ztratil v dlouhých jízdách sekundu na kolo. V prvních závodech sezóny se zdálo, že McLarenu a Mercedesu trochu víc vyhovují chladnější podmínky, zatímco Red Bullu a Lotusu spíše teplo.

V dalším závodě může být už vše jinak, protože týmy mají nejen testy v Mugellu, ale celkem třítýdenní přestávku. "Tu přestávku potřebujeme," přiznal Hamilton. "Čeká nás hodně práce. Žádné rychlé řešení neexistuje. Musíme auto hodně vylepšit, protože kvalifikační rychlost máme, ale ta závodní byla špatná, alespoň tady (v Bahrajnu)."

Button svého týmového kolegu do Mugella následovat nemůže, protože má marketingové povinnosti s předváděcím vozem v Budapešti.

Další článek: V Lotusu se uvolnil tlak, tým slibuje další dobré výsledky

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10