Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Lewis Hamilton na sociálních sítích opět kritizoval postup Velké Británie při pandemii koronaviru.
Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Velká Británie šla na začátku odlišnou cestou než některé jiné státy. Výsledkem je 40 tisíc mrtvých. Přístup vlády se už sice změnil, ale i tak jsou některé kroky nepochopitelné. Teprve nyní začíná například platit opatření, že kdokoliv přicestuje na britské ostrovy, musí do karantény. 

Lewis Hamilton se kvůli koronaviru pustil do britské vlády Borise Johnsona. „Jsem zděšen tím, jak britská vláda zvládla krizi s Covidem,“ napsal Hamilton na Instagramu.

Otec Lewise Hamiltona nesouhlasí s restartem sezóny F1

Otec Lewise Hamiltona nesouhlasí s restartem sezóny F1

„Měli jste hranice uzavřít před měsíci. Jak můžete nechat lidi létat ze zemí bez testování, je to nepochopitelné. Mohli jste zachránit tisíce životů. Potřebujeme lepší vůdce!“

Lewis Hamilton ale i nadále řeší také situaci okolo protestů v USA. Je to trochu paradoxní, protože i když se ve Velké Británii situace okolo koronaviru zlepšila, stále přibývá přes 1000 nakažených denně. Přesto se na mnoha místech Velké Británie odehrály protesty proti policejnímu násilí v USA.

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

V Bristolu demonstranti odstranili sochu Edwarda Colstona, což byl člen Královské africké společnosti, která měla v 17. a 18. století významnou roli v obchodu s otroky. Socha byla stržena a skončila v řece.

Hamilton uvedl, že neschvaluje násilí a trestné činy, ale postup demonstrantů považuje správný, a pokud by sochu neodstranili oni, byla by tam zřejmě ještě dlouho.

„Říká se, že půjde do muzea. Socha tohoto muže by měla zůstat v řece stejně jako 20 000 afrických duší, které zahynuly na cestě sem a byly hozeny do moře, bez pohřbu nebo pomníku. “

„Ukradl je jejich rodinám, zemi a nesmí se oslavovat. Měl by být nahrazen památníkem k uctění všech, které prodal, těch, kteří přišli o život!“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Binotto: Rozloučit se s Vettelem bylo obtížné rozhodnutí. Budu rád, když půjde do Mercedesu

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?