Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Lewis Hamilton na sociálních sítích opět kritizoval postup Velké Británie při pandemii koronaviru.
Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Velká Británie šla na začátku odlišnou cestou než některé jiné státy. Výsledkem je 40 tisíc mrtvých. Přístup vlády se už sice změnil, ale i tak jsou některé kroky nepochopitelné. Teprve nyní začíná například platit opatření, že kdokoliv přicestuje na britské ostrovy, musí do karantény. 

Lewis Hamilton se kvůli koronaviru pustil do britské vlády Borise Johnsona. „Jsem zděšen tím, jak britská vláda zvládla krizi s Covidem,“ napsal Hamilton na Instagramu.

Otec Lewise Hamiltona nesouhlasí s restartem sezóny F1

Otec Lewise Hamiltona nesouhlasí s restartem sezóny F1

„Měli jste hranice uzavřít před měsíci. Jak můžete nechat lidi létat ze zemí bez testování, je to nepochopitelné. Mohli jste zachránit tisíce životů. Potřebujeme lepší vůdce!“

Lewis Hamilton ale i nadále řeší také situaci okolo protestů v USA. Je to trochu paradoxní, protože i když se ve Velké Británii situace okolo koronaviru zlepšila, stále přibývá přes 1000 nakažených denně. Přesto se na mnoha místech Velké Británie odehrály protesty proti policejnímu násilí v USA.

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

V Bristolu demonstranti odstranili sochu Edwarda Colstona, což byl člen Královské africké společnosti, která měla v 17. a 18. století významnou roli v obchodu s otroky. Socha byla stržena a skončila v řece.

Hamilton uvedl, že neschvaluje násilí a trestné činy, ale postup demonstrantů považuje správný, a pokud by sochu neodstranili oni, byla by tam zřejmě ještě dlouho.

„Říká se, že půjde do muzea. Socha tohoto muže by měla zůstat v řece stejně jako 20 000 afrických duší, které zahynuly na cestě sem a byly hozeny do moře, bez pohřbu nebo pomníku. “

„Ukradl je jejich rodinám, zemi a nesmí se oslavovat. Měl by být nahrazen památníkem k uctění všech, které prodal, těch, kteří přišli o život!“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Binotto: Rozloučit se s Vettelem bylo obtížné rozhodnutí. Budu rád, když půjde do Mercedesu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00