Hamilton získal v Toskánsku 95. pole position, Bottase mrzí ztracená šance

Mezi jezdci Mercedesu to bylo v kvalifikaci opět velmi těsné. Do Velké ceny Toskánska formule 1 nakonec odstartuje z první pozice Lewis Hamilton před Valtterim Bottasem.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Hamilton získal v Toskánsku 95. pole position, Bottase mrzí ztracená šance | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Ačkoliv Bottas vyhrál všechny tři tréninky v Mugellu a nejrychlejší čas zajel také v první části kvalifikace, ve druhé byl poprvé, byť těsně, poražen týmovým kolegou Hamiltonem.

Náskok 13 tisícin z Q2 pak Hamilton v závěrečné části navýšil na 59 tisícin a získal svou 95. pole position v kariéře.

Šestinásobný mistr světa zároveň přiznal, že měl problém se naučit okruh v Mugellu.

„Věřím, a v minulosti to tak bylo, že jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost naučit se poměrně rychle trať. Tentokrát jsme šli na simulátor, na kterém nikdy nejezdím, a nemám pocit, že bych z toho výrazně vytěžil,“ řekl Hamilton.

„Dostat se sem (na pole position) stálo hodně práce. Tlak byl neuvěřitelný. Vyjet, kroužit kola, měl jsem problém dostat se na limit a najít hranice v určitých sektorech. Včera večer jsem rozebíral každou jednu zatáčku, každý sektor a snažil se to vyladit.“

Bottase zpomalila Oconova chyba

V samotném závěru třetí části kvalifikace zavlály na okruhu žluté vlajky po chybě Estebana Ocona z Renaultu, který se roztočil v prvním sektoru.

Valtteri Bottas jel v tu chvíli za ním a kvůli dvojitým žlutým vlajkám se nemohl zlepšit. Fin přitom věří, že nebýt Oconovy chyby, měl by reálnou šanci porazit Hamiltona a získat pole position.

„Stále jsem tam měl nějaký čas a jen jsem čekal, až se to všechno poskládá dohromady. První pokus byl dobrý, ale ne perfektní. Takže jsem se na to (druhý pokus) těšil,“ řekl Bottas.

„Nedostal jsem ale příležitost. Je to smolné, protože rychlost mám po celý víkend dobrou,“ dodal nejrychlejší muž všech tří tréninků.

„Měl jsem pocit, že tam šlo ještě něco najít a věřil jsem si, se žlutými vlajkami ve druhém pokusu ale nebyla žádná šance. Měl jsem mít silnější první pokus, jeho (Hamiltonův) první pokus byl lepší než můj, tak to je.“

Další článek: Hamilton a Bottas se přetahovali o setiny. Pole position bere v Mugellu Hamilton

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.