Hamilton získal svou třetí pole position na Silverstonu

Lewis Hamilton z Mercedesu získal v deváté letošní kvalifikaci svou osmou pole position, když na Silverstonu porazil svého týmového kolegu Nica Rosberga.
Hamilton získal svou třetí pole position na Silverstonu

Mistr světa z loňského roku porazil Němce o 113 tisícin sekundy. O pole position přitom v závěrečné části kvalifikace rozhodly už první pokusy. V těch druhých se již jezdci příliš nezlepšovali. Pro Hamiltona je to třetí pole position na domácí půdě, když na Silverstonu startoval z první pozice už v letech 2007 a 2013.

„Je to výjimečný den, je jedinečné dosáhnout toho na domácí půdě, když je tu dnes tolik lidí. Po celý víkend mě to hodně motivuje,” řekl Hamilton.

„Nebyl to nejklidnější víkend z pohledu nastavení a vyvážení vozu. Před kvalifikací jsme museli dělat jisté změny. V kvalifikaci to asi nebyla žádná podívaná, v závodě by to ale mělo být lepší. Jsem ale rád, že jsem v Q3 zajel takové kolo.”

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg, který byl nejrychlejší ve druhé části kvalifikace, se po kvalifikaci nechal slyšet, že v Q3 neměl dostatečnou přilnavost.

„První kolo (v Q3) bylo opravdu dobré. Lewis byl jen o desetinu rychlejší, což nepříjemné, ale tak to je,” řekl Rosberg.

„Na poslední jízdě bylo něco zvláštního... moc lidí se nezlepšilo... něco bylo špatně na mé levé přední pneumatice a vůz byl hodně nedotáčivý.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Dan Istitene

Další článek: McLaren na Silverstonu nepostoupil z Q1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.