Hamilton získal první trofej, ale moc ho to nenadchlo

Jak už jsme psali, Hamilton získal ve velkém předstihu jednu celosezónní trofej. Tu dostává jezdec, který získal nejvíce pole positions.
Hamilton získal první trofej, ale moc ho to nenadchlo

Hamilton letos vyhrál deset kvalifikací, Rosberg jednu. Vzhledem k tomu, že do konce sezóny chybí osm kvalifikací, nemůže Hamiltona o nejvyšší počet kvalifikací už nikdo připravit. 

„Nikdy jsem nedostal svou trofej za loňský rok,“ řekl Rosberg Hamiltonovi. „Takže nečekej, že za to dostaneš nějakou trofej.“ Právě Rosberg se vloni stal prvním držitelem tohoto ocenění. Fyzickou trofej ale podle svých slov nikdy neviděl.

„Trofej za pole positions není moc vzrušující,“ řekl Hamilton. „Cílem je vyhrát šampionát, ale získávat pole positions je určitě skvělá věc. Vzdal bych se všeho ostatního – pole positions, trofeje za pole positions kvůli titulu. Ale s letošními kvalifikacemi jsem spokojený. Byl to pro mě krok vpřed.“

Podle Toto Wolffa jsou úspěchy v kvalifikacích jedním z důvodů, proč má dnes Hamilton před Rosbergem náskok. „V sobotu uděláte polovinu práce,“ řekl pro Autosprint. Podobný názor má také Niki Lauda:

Lauda: Hamilton je teď neporazitelný

Lauda: Hamilton je teď neporazitelný

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rossi by rád vstoupil do F1 s týmem Haas