Hamilton získal cenu Laureus v kategorii sportovec roku

Lewis Hamilton sice dominuje (s přestávkou) formuli 1 od roku 2014, ale teprve letos se dočkal sportovního Oscara.

V Berlíně se vyhlašovaly ceny Laureus, které jsou považovány za sportovního Oscara.

Po letech nadvlády tenisu a fotbalu (konkrétně Djokovice a Neymara) se letos dočkal jezdec formule 1 – v kategorii sportovec roku uspěl Lewis Hamilton. Ani svět fotbalu ale nepřišel zkrátka. Poprvé v historii získali cenu v kategorii „sportsman“ dva sportovci – kromě Hamiltona ještě Lionel Messi. Také pro legendu zeleného trávníku to byla letos překvapivě premiéra.

Podle Hamiltona jsou Verstappenovy komentáře známkou slabosti

Podle Hamiltona jsou Verstappenovy komentáře známkou slabosti

Hamilton je teprve třetím zástupcem motorsportu a F1, který cenu udělovanou od roku 2000 získal. V roce 2004 ji dostal Michael Schumacher a o deset let později Sebastian Vettel.

Kategorií je ale více. V letošním roce uspěla také Sophia Flörsch v kategorii „návrat roku“. Závodní jezdkyně se vrátila k závodění po strašlivé nehodě s Macaa 2018 (viz video níže).

V minulosti pak uspěli Rosberg a Ricciardo v kategorii „průlom roku“ a také týmy. V roce 2006 získal cenu Renault, v roce 2010 Brawn a v roce 2018 Mercedes.

Foto: Getty Images / Andreas Rentz

Další článek: Technická analýza Mercedesu W11

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna