Hamilton získal cenu Laureus v kategorii sportovec roku

Lewis Hamilton sice dominuje (s přestávkou) formuli 1 od roku 2014, ale teprve letos se dočkal sportovního Oscara.

V Berlíně se vyhlašovaly ceny Laureus, které jsou považovány za sportovního Oscara.

Po letech nadvlády tenisu a fotbalu (konkrétně Djokovice a Neymara) se letos dočkal jezdec formule 1 – v kategorii sportovec roku uspěl Lewis Hamilton. Ani svět fotbalu ale nepřišel zkrátka. Poprvé v historii získali cenu v kategorii „sportsman“ dva sportovci – kromě Hamiltona ještě Lionel Messi. Také pro legendu zeleného trávníku to byla letos překvapivě premiéra.

Podle Hamiltona jsou Verstappenovy komentáře známkou slabosti

Podle Hamiltona jsou Verstappenovy komentáře známkou slabosti

Hamilton je teprve třetím zástupcem motorsportu a F1, který cenu udělovanou od roku 2000 získal. V roce 2004 ji dostal Michael Schumacher a o deset let později Sebastian Vettel.

Kategorií je ale více. V letošním roce uspěla také Sophia Flörsch v kategorii „návrat roku“. Závodní jezdkyně se vrátila k závodění po strašlivé nehodě s Macaa 2018 (viz video níže).

V minulosti pak uspěli Rosberg a Ricciardo v kategorii „průlom roku“ a také týmy. V roce 2006 získal cenu Renault, v roce 2010 Brawn a v roce 2018 Mercedes.

Foto: Getty Images / Andreas Rentz

Další článek: Technická analýza Mercedesu W11

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.