Hamilton získal během dvou hodin 4 trestné body. Může mít problém

Lewis Hamilton dokázal v průběhu zhruba dvou hodin získat čtyři trestné body, což je třetina z limitu dvanácti bodů. Po jejich dosažení následuje zákaz startu v závodě.
Hamilton získal během dvou hodin 4 trestné body. Může mít problém

Sportovní komisaři nejdříve před závodem přezkoumali své sobotní rozhodnutí a udělili Hamiltonovi penalizaci třech míst za nezpomalení pod žlutými vlajkami v závěru kvalifikace. Hamilton za to dostal také 2 trestné body.

V závodě pak Hamilton kolidoval s Albonem, za což dostal penalizaci pěti sekund a další 2 trestné body.

Bottase znervózňovaly safety cary, Hamilton označil střet s Albonem za závodní incident

Bottase znervózňovaly safety cary, Hamilton označil střet s Albonem za závodní incident

Problém je, že Hamilton měl už před víkendem v Rakousku na svém kontě tři body. Paradoxně 2 z nich dostal po kolizi s Albonem v loňské Grand Prix Brazílie. Jeden další pak získal v Německu za špatný vjezd do boxů.

Trestné body mají platnost přesně rok. Dnešní čtyři body tak vyprší Hamiltonovi až příští rok 5. července. Dva další z Brazílie až 20. listopadu. Nejdříve se Hamiltonovi odečte bod z Německa – 28. července.

Do konce listopadu by se mohlo podle odhadů a plánů F1 odjet okolo zhruba 14 závodů. To je poměrně hodně a Hamilton si tak bude muset dávat pozor. 

Pokud by získal 12 bodů, čekal by ho zákaz startu v jednom závodě. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Selhání brzd není náš největší problém, říká Grosjean

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)