Hamilton zažívá jednu ze svých nejhorších sezón

McLaren sice dokáže bojovat o přední pozice, ale Lewis Hamilton je nespokojený s průběhem letošní sezóny. Je možná nejhorší v jeho dosavadní kariéře ve formuli 1.
Hamilton zažívá jednu ze svých nejhorších sezón

Hamilton nemůže bojovat o titul a k tomu se dopouští většího počtu chyb. "Asi jsem v současnosti snadný cíl (kritiky), protože jsem neustále v potížích," řekl pro Reuters. "Snad někdy této pozornosti uniknu, dostanu se do dobrého světla a lidé budou říkat jen dobré věci."

"Mám pocit, že to je horší rok, než jsem kdy měl v minulosti. V roce 2008 jsem také měl pár incidentů, ale zapomnělo se na ně, asi protože jsem vyhrál šampionát."

Hamilton touží získat další tituly mistra světa, ale na letošní šampionát raději nemyslí, a to nejen kvůli velké bodové ztrátě.

"Nejsem na něj soustředěný. Snažím se, abych měl znovu dobré výsledky, abych také zastavil ty negativní zprávy, co o mně píšou," uvedl. "Nečtu je. Jen jsem se doslechl, že o mně bylo napsáno dost špatných zpráv, takže si myslím, že by bylo dobré vám dát něco dobrého, co byste o mně mohli napsat."

Soustředit se chce Hamilton na menší počet incidentů, proto si při soubojích bude více hlídat soupeře. "Budu jezdit jako vždy. Jen se budu maximálně snažit vyhnout problémům. Ostatním dám víc prostoru, když je budu předjíždět," dodal.

Další článek: Příští rok budu dál závodit ve formuli 1, říká Barrichello