Hamilton: Závod bych snadno vyhrál, aspoň se držím v boji o titul

Navzdory problémům ve Velké Británii Lewis Hamilton ožil. Radost mu dělá forma Mercedesu, která by mu měla umožnit bojovat o nejvyšší pozice.
Hamilton: Závod bych snadno vyhrál, aspoň se držím v boji o titul

Hamilton vyhrál domácí kvalifikaci v Silverstonu a závod vedl, dokud ho nezradila pneumatika. "Bývalo by to bylo snadné vítězství, opravdu, měl jsem rychlost," prohlásil. "Auto bylo skvělé a neměl jsem vůbec žádné problémy, ale praskla pneumatika."

Mercedes byl nakonec v neděli nejlepším týmem, což je slibné pro budoucnost. "Tým a Nico vyhráli, my jsme získali dobré body. Jsme teď druzí v šampionátu konstruktérů, což je opravdu velké plus.

"Jsem rád, že jsem se dokázal vrátit polem a získat body, které mám, protože teď na Sebastiana ztrácím 43 bodů a máme dobré auto. Zlepšujeme se. Jen se podívejte, jak jsme se zlepšili s degradací pneumatik.

Britský závodník proto nevylučuje, že by mohl letos bojovat o titul. "Jen se snažím zůstat na dostřel a v boji. To je vše, na co se teď soustředím."

Další článek: Ecclestone: Necháme Pirelli testovat, aby mohlo vyřešit problémy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.