Hamilton zatlačil páčku o 2 mm více a přišel o pole position

Lewis Hamilton vysvětlil nepovedený start do sprintu v Monze.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Hamilton zatlačil páčku o 2 mm více a přišel o pole position | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Klíčový okamžik Velké ceny Itálie a také důležitý okamžik pro šampionát? Hamilton startoval do sprintu ze druhého místa. Bottase čekaly penalizace a možná také týmová režie. Místo pole position však Hamilton odstartuje ze čtvrtého místa. Před sebou bude mít nejen Verstappena ale před ním ještě oba jezdce McLarenu.

Horner vysvětlil, proč Hamilton nikoho nepředjel. Bude tomu v závodě jinak?

Horner vysvětlil, proč Hamilton nikoho nepředjel. Bude tomu v závodě jinak?

Hamilton předpovídá „snadné“ Verstappenovo vítězství ve Velké ceně Itálie

Hamilton předpovídá „snadné“ Verstappenovo vítězství ve Velké ceně Itálie

Příčina nepovedeného startu byla podle Hamiltona v podstatě jednoduchá. „Na startu jsem prostě přišel o trakci,“ řekl Hamilton. „Bylo to nepatrné. Zatlačil jsem páčku spojky o nějaké dva milimetry hlouběji a došlo k protočení kol. To je vše.“

Hamilton se poté nemohl dostat před jezdce McLarenu. „Byl jsem agresivní, jak jen to šlo. Prostě jsem nemohl předjíždět. McLareny jsou nejrychlejší na rovinkách a já jsem se prostě nedokázal dostat dostatečně blízko, abych pak mohl využít rovinky. Na rovinkách byly stejně rychlé, ne-li rychlejší.“

Další článek: Brawna překvapilo, jak těžké bylo ve sprintu předjíždět. Kdyby tak všichni závodili jako Fernando...

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.