Hamilton zatím stále není stoprocentně sžitý se svým novým vozem

Ani po třech závodech nemůže Lewis Hamilton říct, že by se v mercedesu cítil stejně jako v mclarenu. Zatím si zcela nezvykl na všechny odlišnosti.
Hamilton zatím stále není stoprocentně sžitý se svým novým vozem

Hamilton jezdil šest let pro McLaren a za tu dobu si hodně zvykl na některé věci, které jsou u Mercedesu jinak.

"Trvá to. Je to poprvé, co jsem změnil tým formule 1, je třeba vstřebat hodně informací, dohánět a učit se. Já se určitě ještě učím," přiznal v rozhovoru pro Press Association.

"Neřekl bych, že jsem stoprocentně sžitý se vším, protože tým dělá hodně věcí jinak, než na co jsem byl dřív zvyklý. Myslím, že během víkendu v Číně jsem dobře pokročil, ale pořád hledám ty věci, díky kterým se ve voze a s inženýry cítíte v pohodě."

Nejdéle Hamiltonovi trvá si zvyknout na odlišnosti ve fungování vozu. A nejde jen o rozmístění jednotlivých ovládacích prvků.

"Například v prvním pátečním tréninku (v Šanghaji) jsem měl velké problémy s brzděním. Při brzdění jsem měl potíže. Pocity, které jsem měl, nebyly stejné jako dřív, ale myslím, že teď už to skoro mám."

"Pak jsou tam rozdíly v nastavení, pozici sedačky, ovládacích prvků, ovládání diferenciálu. Byl jsem zvyklý na jisté způsoby a teď se snažím naučit jiné. Pak jsou tu inženýři a způsoby, jakými analyzují různé věci. Některé věci jsou podle mě nutné, některé zachází možná až moc daleko, takže pro mě je to o výběru věcí, které potřebuji."

Další článek: Marussia vyšle do prvního tréninku Gonzaleze