Hamilton zabojuje o budoucnost Silverstonu

Pětinásobný mistr světa má za to, že by formule 1 po ztrátě okruhu Silverstone přišla o velkou část svého kouzla.
Hamilton zabojuje o budoucnost Silverstonu

Silverstone je často považován za jeden z domovů formule 1. Královna motorsportu by však o něj mohla přijít, neboť promotéři se dosud nedohodli s Liberty Media na prodloužení smlouvy. Fanoušci doufají, že dobré zprávy přijdou třeba již tento víkend, kdy je na programu právě Velká cena Velké Británie.

K velkým příznivcům okruhu patří i úřadující mistr světa Lewis Hamilton, který se v rozhovoru pro televizi Sky nechal slyšet, že udělá, co bude moci, aby se formule 1 na této legendární trati udržela.

„Je to ultimátní závodní okruh. O tento závod nesmíme přijít. Pokud Silverstone formule 1 ztratí, přijde o velkou část své duše. Budu za něj bojovat. Ostatně jezdí sem nejvíc fanoušků za celou sezonu. Nedovolím, abychom ho ztratili.

Je to závod, na který se těším za celý rok nejvíc. O neopakovatelnou atmosféru se zasluhují právě fanoušci. A právě atmosféra je hrozně důležitá,“ nechal se slyšet pětinásobný vítěz GP Velké Británie.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren potvrdil jezdeckou sestavu pro rok 2020. Zůstávají Sainz a Norris

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz