Hamilton: Za titulem míří Button, přeji mu to

V Monaku by si oba jezdci mohli být nejblíže.
Velká Británie nemusí tolik litovat nekonkurenceschopnosti McLarenu, protože titul jí letos zřejmě přiveze Jenson Button s Brawnem GP. Hamilton bude korunu odevzdávat jen nerad, ale pokud to bude muset udělat, rád by jí předal právě Buttonovi.

"Myslím, že má Jenson velkou šanci, velkou příležitost, takže mu přeji hodně úspěchů. Pokud bych měl někomu jinému přát vítězství, byl by to on," řekl Hamilton pro Reuters.

Zatím má ale teoretickou šanci na úspěch i McLaren a i když Hamilton přiznal, že titul letos neobhájí, bojovat chce až do chvíle, kdy už bude obhajoba zcela mimo dosah.

"Chci vyhrát šampionát. Ztrácíme hodně bodů, tolik jsem jich nikdy neztrácel, ani jsem nikdy neměl takový náskok. Zbývá hodně závodů a pokud vedoucí vůz nedokončí příštích deset závodů... nebude po všem, dokud nenastane opravdový konec."

"Jistě, pokud nebudeme mít v polovině sezóny moc bodů, pak to budeme muset zabalit. Budeme se dále snažit o vítězství v letošních závodech, ale obhajoba titulu by samozřejmě byla nereálná," uvedl Hamilton.

Zatím největší šanci na vítězství v závodě bude podle svých slov mít v Monaku. "To neznamená, že opravdu vyhrajeme, ale snad budeme mít lepší technický komplet a budeme schopni situaci otočit. Je to můj nejoblíbenější okruh. Bude skvělé tam znovu jet, hlavně poté, co jsem tam vyhrál a budu mít další šanci. Ale letos to pro nás bude těžké," řekl.

Jenson Button vyhrál v předchozích devíti sezónách jediný závod, zatímco letos si připsal již čtyři první místa v pěti odjetých Grand Prix. Do Monaka jede jako favorit.

"Myslím, že je to skvělý příběh, takže mu přeji hodně štěstí. Budou tam mít skvělé auto, takže porazit ho bude velmi těžké. Myslím, že tam ještě nikdy nevyhrál... bude to pro něj mimořádný úspěch," dodal Hamilton o Buttonovi.
Další článek: O vstup do formule 1 usiluje britský Litespeed

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00