Hamilton: Z Alonsa bude legenda. Jsem rád, že s ním závodím

Lewis Hamilton vystřihl další poklonu Fernandu Alonsovi. Obdivuje ho a považuje za velmi inspirativního jezdce současné formule 1.
Hamilton: Z Alonsa bude legenda. Jsem rád, že s ním závodím

Už se z toho pomalu stává tradice, Hamilton si s Alonsem pravidelně vyměňují lichotky. Další přišla, když Hamilton na stránkách BBC odpovídal na otázku, který jezdec formule 1 ho inspiruje.

"Fernando, opravdu. Mám pocit, že je tu nejkomplexnějším jezdcem. A má čistou rychlost, je rychlý. Je velmi rychlý, ale také velmi chytrý v tom, jak rychlost využívá. Za to ho opravdu obdivuji."

"Fernando je vždy vpředu. Je nejkonzistentnějším jezdcem, kromě Sebastiana, který také odvádí úžasnou práci, ale ten má nejdominantnější auto."

Hamilton říká, že Alonso byl jeho vzorem už dávno, šrámy na vzájemném vztahu však na delší dobu způsobilo společné působení u McLarenu.

"Než jsem přišel do formule 1, Fernando byl jezdec, kterého jsem obdivoval nejvíce. A nic se na tom nemění poté, co jsem s ním jezdil, co jsem v tomto sportu a vidím ho se zlepšovat."

"Tehdy v roce 2007 jsme oba byli nevyspělí a zachovali se špatně. Trvalo to dlouho, než jsme se z toho dali dohromady. Fernando ve zlosti asi řekl hodně věcí, stejně jako já, a média to překroutila, což mělo dopady na fanoušky. Takže jsou tu lidé, kteří nemají rádi mě, a lidé, kteří nemají rádi jeho."

"Zapíše se jako legenda. Vyhraje další šampionáty. A být v éře, ve které je tu legenda, a slyšet ho o mně říkat tak pozitivní věci, je opravdu příjemný pocit."

Další článek: Bahrajn zvažuje noční závod a chce prodloužit smlouvu o pět let

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00