Hamilton: Vztah s tatínkem je konečně perfektní

Lewis Hamilton od vzájemného profesionálního rozchodu snil o vybudování perfektního vztahu se svým otcem Anthonym. Po vítězství s Singapuru prozradil, že nyní už je spokojený.
Hamilton: Vztah s tatínkem je konečně perfektní

Anthony Hamilton byl manažerem svého syna od jeho závodnických začátků až do roku 2010. Zažil tak jeho vítězná tažení ve formuli 3 a GP2, vstup do formule 1 a také jezdecký titul v roce 2008.

Lewis Hamilton se však se svým otcem v roce 2010 rozešel, neboť se chtěl naplno postavit na vlastní nohy. Toužil přitom přeměnit vztah na skutečný vztah mezi synem a otcem. Po vítězství ve Velké ceně Singapuru se Brit nechal slyšet, že nyní už je situace perfektní.

„Pamatuji si, když jsem (s novináři) mluvil před několika lety, když jsem se rozešel s tatínkem coby manažerem,“ řekl Hamilton. „Říkal jsem vám, že se nemohu dočkat dne, kdy tu bude jenom jako můj táta a to je to, co vidíte právě teď. Je to jeden z nejúžasnějších pocitů.“

„Dnes (v neděli po závodě) například, přišel k vozu, když jsem do něj usedal a potřásl mi rukou. To je naprosto jedinečné. Obvykle ho obejmu, než usednu do auta, ale myslím, že tentokrát byl někde na záchodě nebo tak. Chyběl mi.“

„Už od prvního dne, co jsem usedal do auta, pamatuji si den svého prvního závodu, vytvořili jsme si s ním zvláštní podání ruky. Když přišel k autu, i když jsme si nepotřásli rukou právě takhle, měl jsem ten samý pocit, jako když mi bylo osm a on mi přál hodně štěstí a byl tam se mnou celou dobu. Je to jeden z nejúžasnějších pocitů.“

Hamilton také dodal, že si nesmírně váží všech obětí, které jeho otec a celá jeho rodina přinesli, aby mohli uskutečnit jeho kariéru.

„Nedovedu si představit jeho mentalitu mít čtyři zaměstnání, aby dal káru dohromady, nebo ji opravil, byl to ten nejstarší stroj na světě. Snažil se sehnat nějaké palivo, takové věci. Prošel si všemi těmi hroznými věcmi, aby mě dostal na vrchol tohoto sportu. Jsem velice hrdý na svou rodinu.“

Diskuze (18) Další článek: Massa: 100 závodů bez vítězství
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00