Hamilton vyzdvihl strategii Mercedesu, která mu přinesla vítězství v GP Španělska

Lewis Hamilton poděkoval týmu Mercedes za „dobré riziko“ ve strategii, které sedminásobnému mistrovi světa dovolilo v závěru Velké ceny Španělska stáhnout 22sekundovou ztrátu na Maxe Verstappena a získat 98. vítězství ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Hamilton vyzdvihl strategii Mercedesu, která mu přinesla vítězství v GP Španělska | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Verstappen předjel po startu v první zatáčce z pole position startujícího Hamiltona a ujal se vedení. Po přezutí na střední sadu Hamilton Verstappena stahoval, když jej 24 kol před cílem povolal do boxů podruhé.

A zatímco Red Bull zůstal u strategie jedné zastávky, Hamilton na mnohem novějších pneumatikách velmi rychle ztrátu na Verstappena stahoval.

Před svého soupeře se bez problémů dostal sedm kol před cílem, dojel si pro třetí vítězství sezóny a navýšil náskok na čele průběžného pořadí na 14 bodů.

„Start byl velmi těsný, Red Bull měl skvělý start. Pak jsem jen lovil, byl jsem tak dlouho velmi blízko, nemyslel jsem si, že mi vydrží pneumatiky. Podařilo se mi je ale nějak udržet. Z 20 sekund to byla dlouhá cesta, ale bylo to dobré riziko a opravdu skvělá strategie,“ řekl Hamilton.

V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen

V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen

Hamilton poděkoval hlavnímu stratégovi Mercedesu Jamesi Vowlesovi a řekl, že tým plánoval nechat si v záloze sadu středních pneumatik právě pro případ, že by se v závodě rozhodli pro strategii dvou zastávek.

„Plán byl celý víkend takový, abychom měli dvě střední sady a byli schopni udělat dvě zastávky. I když jedna zastávka potenciálně vypadá lépe, ze zkušeností tady vím, že je velmi těžké to na jednu zastávku zvládnout.“

Ve 42. kole se Hamilton přiblížil Verstappenovi na rozdíl půl sekundy. Chystal se svého soupeře předjet na hlavní rovince, když jej tým poslal do boxů.

„Byl jsem opravdu na vážkách, mám zajet nebo ignorovat příkaz a zůstat na trati? Udělal jsem, co tým chtěl, protože mezi námi je skvělá důvěra. Byla to skvělá práce od všech v týmu. Skvělý den!“

Další článek: V souboji s Hamiltonem jsem se cítil jako sedící kačenka, řekl Verstappen

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton