Hamilton: Využíváme dvou volných závodů k testům na příští rok

Mercedes do Velké ceny Brazílie formule 1 vstupuje s jistotou zisku letošních titulů jak mezi jezdci, tak v hodnocení týmů. Už páteční program proto tým pojal spíše jako testování pro příští sezónu.
Hamilton: Využíváme dvou volných závodů k testům na příští rok

Lewis Hamilton (bez času/5.)

Již jistý letošní mistr světa formule 1 Lewis Hamilton v prvním pátečním tréninku, který byl ovlivněn deštěm, odjel pouze pár kol. V odpolední části obsadil páté místo.

Jelikož má Mercedes již od závodu v Mexiku jistý titul v Poháru konstruktérů a Hamilton v USA získal šestý titul mistra světa, může si, jak sám Hamilton přiznal, Mercedes dovolit připravovat se v posledních dvou závodech na příští sezónu.

„Nadcházející závody je stejně těžké vyhrát, volím ale jiný přístup, protože můžete být trochu agresivnější a zkoušet jiné strategie a jiné způsoby, jak přistupovat k víkendu a úkolům. Doslova máme dva volné závody, abychom zkusili nové věci, které mohou pomoci příští rok,“ řekl Hamilton.

Ve druhém tréninku přitom skončil na pátém místě za oběma ferrari, red bullem Maxe Verstappena a svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem, který již má jisté druhé místo v šampionátu.

„Začalo to velmi dobře a hned od začátku jsme měli dobrý základ. V krátkém časovém prostoru, který jsme dnes měli, jsme provedli pár úprav v nastavení a dnes večer v tom budeme pokračovat, abychom to ještě vylepšili,“ popsal Brit.

„Je to klíčové, protože před kvalifikací máme jen dva tréninky (kvůli dešti v prvním tréninku). Jak jsem řekl, vstoupili jsme pravou nohou, takže by to mělo být dobré. Nevím, zda máme na to najít tři desetiny, které má Ferrari.“

Valtteri Bottas (2./4.)

Valtteri Bottas na rozdíl od svého týmového kolegy zajel měřený čas i v prvním tréninku. V tom skončil druhý. Odpoledne, jako většina startovního pole, zajel podstatně více kol a skončil čtvrtý se ztrátou 156 tisícin na nejrychlejšího Sebastiana Vettela.

„Ve druhé jízdě jsem byl v silném provozu a když se podívám na časy, je to velmi vyrovnané. S těmi koly, co jsem měl, myslím, že vypadáme celkem konkurenceschopně, i pro kvalifikaci. Myslím, že s ohledem na to, jak se trénink vyvíjel, to nebylo tak špatné,“ řekl Bottas.

„Myslím, že oba (Ferrari i Red Bull, pozn. redakce) budou velmi silní. V posledních závodech bylo Ferrari se svou pohonnou jednotkou vždy silné v kvalifikacích, taková je ale teď situace. Budou tam, ale my taky,“ dodal Fin.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Váš názor Další článek: Podle Verstappena je po pátku těžké odhadnout, jak na tom kdo je
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
16:12 | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.
15:38 | Závod F2 o chvíli odložen (oprava bariéry)

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod Hamilton