Hamilton vysvětlil, proč smazal své příspěvky na sociálních sítích

Čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton na konci loňského roku smazal velkou část příspěvků na svých profilech na sociálních sítích. Brit nyní přiznal, že to měl se svým týmem v plánu již delší dobu.
Hamilton vysvětlil, proč smazal své příspěvky na sociálních sítích

Hamilton vzbudil kontroverze v prosinci, kdy na sociální síť umístil video, na kterém je jeho synovec v dámských šatech a Hamilton mu říká, že "kluci šaty nenosí".

Hamilton se za svůj komentář později omluvil, o pár dní později následně smazal většinu svých příspěvků na sociálních sítích Twitter a Instagram.

Nyní pilot Mercedesu řekl, že promazání svých účtů na sociálních sítích měl se svým týmem pro tuto zimu v plánu.

Hamiltonův sociální očistec: Brit vymazal svůj Instagram i část Twitteru

Hamiltonův sociální očistec: Brit vymazal svůj Instagram i část Twitteru

„Na konci roku jsme vždy plánovali začít nový rok s čistým listem. A stalo se to tak, že se na to zrovna naskytla příležitost,“ řekl Hamilton.

„Vždy je těžké udělat změnu (v přístupu), protože jsem docela šťastný. Žijeme ale ve velmi divné době ve světě, kde jsou věci zveličovány více než v předchozích letech, pro svět je to taková kritická doba.

Já osobně myslím, že budu i nadále ukazovat to, co dělám. Myslím, že je to o tom být možná trochu strategičtější v tom co ukazuji nebo neukazuji. Je to brána, kterou propojuji své fanoušky způsobem, kterým nemohu během závodních víkendů, takže to bude i nadále součást mého života.“

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff dostal otázku, zda si myslí, že Hamiltonovy aktivity na sociálních sítích Brita ruší od závodních povinností.

„Myslím, že na sociálních sítích je spousta blbostí. Co je velké dnes, zítra nebude mít význam,“ řekl Wolff. „Nejlepší je bavit se a ignorovat ty, kteří nenávidí ostatní.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (5) Další článek: Hamilton je porazitelný. Chci na něj vytvořit tlak, říká Bottas
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10