Hamilton vysvětlil, proč smazal své příspěvky na sociálních sítích

Čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton na konci loňského roku smazal velkou část příspěvků na svých profilech na sociálních sítích. Brit nyní přiznal, že to měl se svým týmem v plánu již delší dobu.
Hamilton vysvětlil, proč smazal své příspěvky na sociálních sítích

Hamilton vzbudil kontroverze v prosinci, kdy na sociální síť umístil video, na kterém je jeho synovec v dámských šatech a Hamilton mu říká, že "kluci šaty nenosí".

Hamilton se za svůj komentář později omluvil, o pár dní později následně smazal většinu svých příspěvků na sociálních sítích Twitter a Instagram.

Nyní pilot Mercedesu řekl, že promazání svých účtů na sociálních sítích měl se svým týmem pro tuto zimu v plánu.

Hamiltonův sociální očistec: Brit vymazal svůj Instagram i část Twitteru

Hamiltonův sociální očistec: Brit vymazal svůj Instagram i část Twitteru

„Na konci roku jsme vždy plánovali začít nový rok s čistým listem. A stalo se to tak, že se na to zrovna naskytla příležitost,“ řekl Hamilton.

„Vždy je těžké udělat změnu (v přístupu), protože jsem docela šťastný. Žijeme ale ve velmi divné době ve světě, kde jsou věci zveličovány více než v předchozích letech, pro svět je to taková kritická doba.

Já osobně myslím, že budu i nadále ukazovat to, co dělám. Myslím, že je to o tom být možná trochu strategičtější v tom co ukazuji nebo neukazuji. Je to brána, kterou propojuji své fanoušky způsobem, kterým nemohu během závodních víkendů, takže to bude i nadále součást mého života.“

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff dostal otázku, zda si myslí, že Hamiltonovy aktivity na sociálních sítích Brita ruší od závodních povinností.

„Myslím, že na sociálních sítích je spousta blbostí. Co je velké dnes, zítra nebude mít význam,“ řekl Wolff. „Nejlepší je bavit se a ignorovat ty, kteří nenávidí ostatní.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton je porazitelný. Chci na něj vytvořit tlak, říká Bottas

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.