Hamilton vydoluje z Mercedesu čtvrt sekundy navíc, říká Brundle

Martin Brundle je přesvědčený, že Lewis Hamilton bude letos bojovat o přední příčky. I kdyby mu Mercedes dal pomalejší auto, dokáže s ním jezdit rychle.
Hamilton vydoluje z Mercedesu čtvrt sekundy navíc, říká Brundle

Hamilton při svém přestupu do Brackley prohlásil, že v letošním roce neočekává účast v boji o vítězství. Brundle má však jiný názor.

"Lewis zariskoval, ale myslím, že Mercedes bude v roce 2013 mnohem lepší, a já bych nebyl překvapený, kdyby vyhrál závod, ani trochu," řekl na Autosport Show. "Ve skutečnosti bych byl překvapený, kdyby v roce 2013 závod nevyhrál."

Důvodem pro Brundlův optimismus je Hamiltonova schopnost dostávat z vozu absolutní maximum. "Lewis má velkou rychlost, a pokud Mercedes dokáže tu rychlost spoutat a dát mu pořádné auto, nějak z toho vydoluje další čtvrtinu sekundy na kolo."

Přesto se Brundle domnívá, že Hamilton neměl přestupovat, lepší šance by měl u McLarenu.

"Není na mně, abych Lewise soudil. Je správné, že dělá to, co považuje za nejlepší. Kdybych byl jeho manažerem, řekl bych: ´Uzavřeme krátkodobou smlouvu s McLarenem a pak uvidíme, co se děje a kdo kam přestupuje.´"

"Ale čas ukáže. Nebyl jsem si jistý, že Jenson Button činí správně přestupem do McLarenu, ale bylo to tak. Nerad hádám, rád si počkám, jak to dopadne."

Další článek: Co jste možná nevěděli o šéfovi RBR Christianu Hornerovi

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.