Hamilton vydoluje z Mercedesu čtvrt sekundy navíc, říká Brundle

Martin Brundle je přesvědčený, že Lewis Hamilton bude letos bojovat o přední příčky. I kdyby mu Mercedes dal pomalejší auto, dokáže s ním jezdit rychle.
Hamilton vydoluje z Mercedesu čtvrt sekundy navíc, říká Brundle

Hamilton při svém přestupu do Brackley prohlásil, že v letošním roce neočekává účast v boji o vítězství. Brundle má však jiný názor.

"Lewis zariskoval, ale myslím, že Mercedes bude v roce 2013 mnohem lepší, a já bych nebyl překvapený, kdyby vyhrál závod, ani trochu," řekl na Autosport Show. "Ve skutečnosti bych byl překvapený, kdyby v roce 2013 závod nevyhrál."

Důvodem pro Brundlův optimismus je Hamiltonova schopnost dostávat z vozu absolutní maximum. "Lewis má velkou rychlost, a pokud Mercedes dokáže tu rychlost spoutat a dát mu pořádné auto, nějak z toho vydoluje další čtvrtinu sekundy na kolo."

Přesto se Brundle domnívá, že Hamilton neměl přestupovat, lepší šance by měl u McLarenu.

"Není na mně, abych Lewise soudil. Je správné, že dělá to, co považuje za nejlepší. Kdybych byl jeho manažerem, řekl bych: ´Uzavřeme krátkodobou smlouvu s McLarenem a pak uvidíme, co se děje a kdo kam přestupuje.´"

"Ale čas ukáže. Nebyl jsem si jistý, že Jenson Button činí správně přestupem do McLarenu, ale bylo to tak. Nerad hádám, rád si počkám, jak to dopadne."

Diskuze (98) Další článek: Co jste možná nevěděli o šéfovi RBR Christianu Hornerovi
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30