Hamilton: Vůz je v Malajsii lepší, než jsem očekával

O výrazném kroku vpřed však McLaren hovořit nechce.
McLaren nasadil v Malajsii několik nových dílů ve snaze o rychlé mazání výkonnostní ztráty na soupeře. Jezdci zaznamenali menší pokrok, ale vedení týmu odmítá mluvit o výrazném posunu vpřed.

"Evidentně nám stále trochu schází přilnavost, ale vyvážení vozu bylo dobré, hlavně v rychlých pasážích. Vůz se choval lépe, než jsem očekával," řekl Lewis Hamilton.

Nové díly vyzkoušel Heikki Kovalainen hned v první jízdě prvního tréninku, ale hodnocení si zkomplikoval probrzděnou pneumatikou. "Trať byla okamžitě dobrá a méně zaprášená než v Austrálii. S vývojem vozu jsme pokročili. Jakmile jsme na to zatlačili, vůz začal trochu klouzat a obtížněji se řídil. Ale konzistence v dlouhých jízdách je slibná," řekl.

Pokrok týmu potvrdil Norbert Haug, který ho vnímá dlouhodobě již od předsezónních testů. "Po dnešku bych neřekl, že jsme udělali krok vpřed, ale alespoň se zdá, že jdeme správným směrem. Od posledního testu v Barceloně, který se uskutečnil ani ne před měsícem, se tým hodně zlepšil. Ale všichni u Vodafone McLaren Mercedesu vědí, že nás čeká ještě hodně práce, než se vrátíme na špičku," uvedl Haug.
Další článek: Ferrari příjemně překvapily pneumatiky, rychlost F60 je dobrá

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.