Hamilton vstupuje do sezony v dobrém rozpoložení

Britský jezdec si pochvaluje povedené předsezonní testování, které proběhlo bez větších komplikací, a cítí, že je na start nového ročníku řádně připraven.
Hamilton vstupuje do sezony v dobrém rozpoložení

S vozem MP4-27 najeli piloti McLarenu čtvrtý největší počet kilometrů a výsledky z testů naznačují, že to bude právě stáj z Wokingu, jež bude na začátku letošního roku největším konkurentem Red Bullu. Díky tomu odjíždí Lewis Hamilton do Austrálie s čistou hlavou a pocitem dobře vykonané práce.     

"Před novou sezonou se cítím být více uvolněný a připravený než kdykoliv předtím. S autem šlo všechno hladce. Můj poslední den ve voze - s aerodynamickým balíkem, se kterým máme v plánu jezdit příští víkend - byl také dobrý," hodnotí britský jezdec svůj poslední výstup během předsezonních testů.

"Samozřejmě, ještě jsme ho neotestovali v závodě, ale je tu toho hodně, proč být optimistický. Je trochu divné jezdit s autem celý měsíc a stále nezajet skutečně rychlé kolo - domnívám se, že limit najdeme příští sobotu," připomíná skutečnost, že se v testech soustředil převážně na dlouhé jízdy.

Letošní sezona čítá celkem dvacet závodů, cesta za titulem je dlouhá, a proto by chtěl v Austrálii Hamilton především dokončit závod na bodovaných pozicích.  

"Možná to vyzní, jako bychom mířili nízko - což nemíříme - ale, v této době je dobré pamatovat na to, že to bude velmi dlouhá sezona. Samozřejmě, rád bych v Melbourne zvítězil, ale potom je tu ještě devatenáct závodů, takže bude důležité posbírat nějaké body," podotýká.

"Když budu moci opustit Austrálii s přesvědčením, že máme auto, které je schopné bojovat o titul, budu šťastný. Tak prosté to je," uzavírá Hamilton.

Další článek: FIA schválila drobné změny pravidel, týkají se mimo jiné DRS

Témata článku: ,