Hamilton vítězstvím navýšil vedení v šampionátu, na titul ale stále nemyslí

Lewis Hamilton zatím stále nepřemýšlí nad ziskem letošního titulu mistra světa formule 1, ačkoliv vítězstvím ve Velké ceně Ruska navýšil svůj náskok na druhého Valtteriho Bottase, který dojel druhý i v Soči, na 73 bodů.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Hamilton vítězstvím navýšil vedení v šampionátu, na titul ale stále nemyslí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Jezdci Mercedesu využili virtuálního safety caru, který byl aktivován po odstavení ferrari Sebastiana Vettela, k zastávce v boxech, po které se na trať vrátili před Vettelovým týmovým kolegou Charlesem Leclercem.

Po třech závodech, ve kterých vyhrálo Ferrari, tak znovu triumfoval Mercedes a potvrdil svou dominanci na okruhu v Soči, kde zatím Mercedes nepoznal přemožitele.

„Snažím se na to nemyslet, takže to není tak snadné,“ řekl Hamilton k tomu, že má blízko svému šestému titulu mistra světa formule 1.

„Soustředím se jen na to být každý víkend tím nejlepším a dosahovat vysoké úrovně. Je působivé sledovat, jak bojujeme proti Ferrari, které má skvělou rychlost. Ale Charles, Valtteri, Seb, Max (Verstappen), Carlos (Sainz Jr.) a spousta dalších si vedou opravdu dobře. Jak jsem řekl, jeden závod za dlouhou dobu a v dalším závodě bude nesmírně obtížné pokusit se porazit tyhle kluky.“

I Bottas využil virtuálního safety caru

Druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas startoval do závodu ze čtvrté pozice. Po startu se propadl za Carlose Sainze Jr. z McLarenu. I on ale, stejně jako Hamilton, využil virtuálního safety caru k zastávce v boxech, při které se dostal před Leclerca na druhé místo.

„Myslím, že tým to dnes udělal správně. Už včerejší rozhodnutí startovat na střední směsi nám umožnilo natáhnout první stint a když máte dlouhý první stint, tak se nakonec začnete posouvat vpřed. Samozřejmě, načasování safety caru dnes bylo zázračné,“ řekl Bottas.

„Snažil jsem se jet vyváženě v prvních pár kolech. Tlačit dostatečně na to, abych za sebou udržel Charlese, ale zároveň si držet drobnou ztrátu na Lewise, protože když jedete moc blízko za jiným vozem, tak vám odcházejí pneumatiky,“ řekl.

„Myslím, že ztráta několika sekund, jakou jsem měl po většinu druhého stintu, byla ideální. Mohl jsem trochu využít větrného pytle, ale v zatáčkách mi to příliš neklouzalo. Musím ale říct, že Lewis byl dnes velmi rychlý. Nevím proč, ale neměl jsem rychlost na to jej dohnat. Druhý stint byl mnohem lepší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Piloti Red Bullu dosáhli v Rusku maxima

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..