Hamilton: Vítězství v Monaku je po katastrofální kvalifikaci ztracené

Vedoucí muž průběžného pořadí a sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton nevěří, že by dokázal letos vyhrát Velkou cenu Monaka. Po „katastrofální“ kvalifikaci bude na roštu až na sedmé pozici.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Hamilton: Vítězství v Monaku je po katastrofální kvalifikaci ztracené | Foto: Getty Images / Lars Baron

Mercedes už v trénincích v ulicích Monte Carla nestačil tempu Red Bullu a Ferrari. Druhý pilot týmu Valtteri Bottas si zajistil třetí místo v kvalifikaci, Hamilton ale se ztrátou 749 tisícin za Charlesem Leclercem skončil až sedmý.

„Tady je téměř nemožné předjíždět. Sobota je tím dnem, takže vítězství je mimo dosah, minimem bude sedmé místo. Musíme se snažit a uvidíme, jak moc se dokážeme posunout vpřed,“ řekl Hamilton.

Lewis tyhle nesmysly miluje, říká Horner o Hamiltonových komentářích na adresu Verstappena

Lewis tyhle nesmysly miluje, říká Horner o Hamiltonových komentářích na adresu Verstappena

Mercedes se na začátku letošní sezóny potýká s problémy zahřát své pneumatiky. Podle Hamiltona tento problém nebyl ve čtvrtečních trénincích tak znatelný.

„Vrátíme se zpátky k rýsovacímu prknu. Myslím, že jsem měl takový nedostatek přilnavosti, který vás potom nutí k přehnané jízdě a začnete na to více tlačit, ale stále se nezlepšujete. Bylo to rozhodně náročné. Valtteri z toho byl schopen něco dostat, myslím ale, že jsme dnes měli nějaké problémy,“ řekl.

„Byla to pro mě katastrofa. I tak jsem (v posledním pokusu přerušeném červenými vlajkami, pozn. redakce) plánoval zajet do boxů. Zítra to bude dlouhé odpoledne. Zřejmě nebude nejzajímavější, ale uvidíme, zda se posuneme vpřed.“

Bottas letos podruhé před Hamiltonem

Letos podruhé porazil Bottas v kvalifikaci týmového kolegu Hamiltona. V Monaku ztratil na pole position 255 tisícin a skončil třetí.

„Je pro mě zklamání, že jsem kvůli červeným vlajkám nemohl zajet svůj poslední pokus, tak to ale občas je. Trochu jsem to všechno nechával na ten poslední pokus. První jízda opravdu nestačila na pole position, ve druhém kole jsem se ale po přípravě cítil dobře, takže jsem trochu naštvaný,“ řekl Bottas.

„Jsem hrdý na zlepšení, kterého jsme dosáhli. V kvalifikaci se vůz choval mnohem lépe než v tréninku. Ve voze jsem se cítil mnohem lépe a měl jsem pocit, že mám šanci na pole position, což bych si v tréninku nepomyslel. Proto jsem zklamaný z červených vlajek, cítil jsem, že to bude dobré kolo.“

Další článek: Měl jsem na pole position, věří druhý Verstappen

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00