Hamilton: Vettelův útok v prvním kole nebyl překvapující

Úřadující mistr světa formule 1 Lewis Hamilton řekl, že útok Sebastiana Vettela v prvním kole Velké ceny Belgie jej nepřekvapil. Jak se později ukázalo, útok to byl vítězný a Vettel již vedoucí pozici do konce závodu nikomu nepřepustil.
Hamilton: Vettelův útok v prvním kole nebyl překvapující

Hamilton si pohlídal vedení po startu z první pozice. Za zatáčkou Raidillon se však z druhého místa startující Vettel vyvezl za svým soupeřem a dostal se na rovince Kemmel před Hamiltona.

„Věděl jsem, že k tomu dojde, takže to nebylo velké překvapení. V kvalifikaci jsme byli často rychlejší v prostředním sektoru, v závodě jsem to ale z nějakého důvodu nemohl udržet. Dnes měli opravdu dobrou rychlost. My musíme stále pracovat a tlačit,“ řekl Hamilton, jehož náskok na čele průběžného pořadí se zmenšil na 17 bodů.

Další příležitost zaútočit nabídl Hamiltonovi restart závodu, který přišel po hromadné kolizi v první zatáčce. Brit však zůstal za Vettelem.

„Zřejmě jsem mohl jít v poslední zatáčce na vnitřek, ale věděl jsem, že by nás na rovince předjeli. Snažil jsem se zůstat blízko, ale on na výjezdu z poslední zatáčky ujel... Než jsme pak dojeli do první zatáčky, tak už byl docela daleko vpředu.“

Bottas po stíhací jízdě čtvrtý

Jednu pozici od stupňů vítězů dojel do cíle Velké ceny Belgie druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas, který do závodu kvůli penalizaci za využití nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky startoval až ze sedmnácté pozice.

„Naším cílem dnes bylo limitovat škody, byla to dobrá stíhací jízda. Doufal jsem, že budu mít šanci na stupně vítězů, ale v nájezdu do první zatáčky jsem měl kolizi, což poškodilo mé přední křídlo,“ řekl Bottas k incidentu se Sergejem Sirotkinem. Fin za to dostal penalizaci 5 sekund a dva trestné body.

„Čtvrté místo po tom bylo maximem, což není špatný výsledek, když vezmeme v úvahu fakt, že jsme startovali sedmnáctí. Dnes jsem si vlastně jízdu celkem užil, jelikož jsem předjížděl spoustu vozů. Nejlepším momentem bylo zřejmě předjetí v Eau Rouge, to byla velká zábava. Bohužel jsme dnes nevyhráli, ale získali jsme více bodů než Ferrari, což je pozitivní. Tento víkend vypadali skutečně silně, jak v kvalifikaci, tak v závodě. My udělali krok vpřed s naším motorem, ale Ferrari je stále rychlejší.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hladký závod ukázal krok vpřed, který Ferrari udělalo, říká vítězný Vettel