Hamilton: Vettelův komentář o hloupém manévru ukazuje jeho vyspělost

Lewis Hamilton odmítl, že by se zachoval hloupě, když předjel o kolo napřed jedoucího Sebastiana Vettela. Zastání se mu dostalo i od šéfa Red Bullu Racing.
Hamilton: Vettelův komentář o hloupém manévru ukazuje jeho vyspělost

Lewis Hamilton nabral kvůli defektu pneumatiky v Hockenheimu velkou ztrátu, až se o kolo pozadu ocitl u vedoucí trojice závodníků. Nejdříve jim nechal prostor, ale když viděl, že je rychlejší, předjel zpět Sebastiana Vettela. Ten po závodě označil Hamiltonův manévr za hloupý a dodal, že od jezdce McLarenu nebylo hezké, že se pletl do soubojů o vedení.

"Hm, to ukazuje jeho vyspělost," reagoval Hamilton. "Nemyslím, že jsem během závodu udělal jakékoliv špatné rozhodnutí. Neměl jsem co získat, jen jsem nechtěl stát v cestě týmovému kolegovi. Nikdy se nevzdávám, takže nezpomalím a nenechám všechny mě předjet, když mám rychlost na předjetí jezdce před sebou."

Hamiltona v tomto ohledu podpořil i Vettelův šéf Christian Horner. "Když so podíváte do pravidel, není tam nic o tom, že byste nesměli předjet zpět jezdce o kolo napřed. Je frustrující, že nás to stálo sekundu, a je škoda, že nepředjel také Fernanda. Kdyby to stálo sekundu také Fernanda, tak by to negovalo nevýhodu toho předjetí. Ale měl nárok to udělat."

Kritizovat Vettela za jeho pozávodní vyjádření ale Horner odmítl. "Emoce jezdců jdou samozřejmě nahoru. Byla to neobvyklá situace, protože když předjedete vůz o kolo, obvykle vás nepředjede zpět. Ale Lewis měl čerstvé pneumatiky. Seb byl toho názoru, že to ovlivnilo jeho závod, což se také stalo. Ale bylo to v rámci pravidel, neudělal nic špatně a pomohl svému týmovému kolegovi."

Další článek: Šampionát můžeme otočit stejně jako Ferrari, věří McLaren

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen