Hamilton: Vettelův komentář o hloupém manévru ukazuje jeho vyspělost

Lewis Hamilton odmítl, že by se zachoval hloupě, když předjel o kolo napřed jedoucího Sebastiana Vettela. Zastání se mu dostalo i od šéfa Red Bullu Racing.
Hamilton: Vettelův komentář o hloupém manévru ukazuje jeho vyspělost

Lewis Hamilton nabral kvůli defektu pneumatiky v Hockenheimu velkou ztrátu, až se o kolo pozadu ocitl u vedoucí trojice závodníků. Nejdříve jim nechal prostor, ale když viděl, že je rychlejší, předjel zpět Sebastiana Vettela. Ten po závodě označil Hamiltonův manévr za hloupý a dodal, že od jezdce McLarenu nebylo hezké, že se pletl do soubojů o vedení.

"Hm, to ukazuje jeho vyspělost," reagoval Hamilton. "Nemyslím, že jsem během závodu udělal jakékoliv špatné rozhodnutí. Neměl jsem co získat, jen jsem nechtěl stát v cestě týmovému kolegovi. Nikdy se nevzdávám, takže nezpomalím a nenechám všechny mě předjet, když mám rychlost na předjetí jezdce před sebou."

Hamiltona v tomto ohledu podpořil i Vettelův šéf Christian Horner. "Když so podíváte do pravidel, není tam nic o tom, že byste nesměli předjet zpět jezdce o kolo napřed. Je frustrující, že nás to stálo sekundu, a je škoda, že nepředjel také Fernanda. Kdyby to stálo sekundu také Fernanda, tak by to negovalo nevýhodu toho předjetí. Ale měl nárok to udělat."

Kritizovat Vettela za jeho pozávodní vyjádření ale Horner odmítl. "Emoce jezdců jdou samozřejmě nahoru. Byla to neobvyklá situace, protože když předjedete vůz o kolo, obvykle vás nepředjede zpět. Ale Lewis měl čerstvé pneumatiky. Seb byl toho názoru, že to ovlivnilo jeho závod, což se také stalo. Ale bylo to v rámci pravidel, neudělal nic špatně a pomohl svému týmovému kolegovi."

Další článek: Šampionát můžeme otočit stejně jako Ferrari, věří McLaren

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas