Hamilton: Vettelovi se to mluví o autobusech, když má pořád nejlepší auto

Lewis Hamilton odmítl kritiku Sebastiana Vettela a říká, že Mercedes jel v Monaku tak rychle, jak mu to umožňovaly okolnosti.
Hamilton: Vettelovi se to mluví o autobusech, když má pořád nejlepší auto

Vettel si po závodě v Monte Carlu utahoval z Mercedesu, když řekl, že očekával stříbrné šípy, ale nakonec měl před sebou v prvních kolech "stříbrné autobusy jedoucí na projížďku". Přitom ale uznal, němečtí soupeři jeli tak, jak z hlediska strategie potřebovali.

"On má poslední čtyři roky nejrychlejší auto, takže se mu to snadno říká," reagoval Hamilton v rozhovoru pro PA Sport. "Má to jednoduché. My si budujeme cestu nahoru, učíme se, rosteme, zlepšujeme auto s potenciálem. Takže s ním nesouhlasím."

Hamilton dojel v Monaku čtvrtý, ale zřejmě mohl být na stupních vítězů se svým kolegou, možná hned na tom druhém nejvyšším. Vše se pokazilo během zastávky v boxech, když na trať vyjel safety car. Britský pilot ztratil moc času a předjely ho red bully, ale vzal to na sebe.

"Nebyla to chyba týmu, byla to moje chyba. Bylo mi řečeno, ať si držím šestisekundový odstup (za Rosbergem) a já ho měl asi trochu větší než šestisekundový, takže jsem hodně ztratil."

Další článek: Ferrari potvrdilo, že Massovi v monackém závodě prasklo zavěšení kola

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00