Hamilton: Vettel si zaslouží uznání, ne bučení

Lewis Hamilton se zastal Sebastiana Vettela a vyzval fanoušky, ať se k německému závodníkovi chovají s větší úctou.
Hamilton: Vettel si zaslouží uznání, ne bučení

Vettelovi se nestalo poprvé, že na něj bučeli a pískali fanoušci pod stupni vítězů, ale počet jeho zastánců v řadách formule 1 je čím dál větší.

"Nikdo by neměl být vypískán za úspěch, ať už pro něj bylo snadné nebo těžkého ho dosáhnout," řekl Hamilton. "Bučení je hodně negativní, hlavně když někdo na svém úspěchu tvrdě pracuje."

Vettel částečně vděčí za svůj úspěch nejlepšímu autu a Hamilton říká, že on by samozřejmě také chtěl rychlý monopost, ale nemusel by mít takový náskok.

"Když jsem ho viděl na pódiu, snažil jsem se představit si, jaké by bylo vyhrávat závody tak snadno jako on. Je snem každého jezdce mít auto, které vám umožní bojovat. Já nechci být tak daleko vpředu, chci mít možnost bojovat s ním, nebo s kýmkoliv jiným."

"Ale tak to je. Určitě není pozitivní, že na něj bučeli. Je na cestě za svým čtvrtým titulem a potřebuje uznání, které si zaslouží."

Další článek: FIA se chystá varovat jezdce, aby se vzájemně už nevozili

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00