Hamilton věří, že pro McLaren nastává obrat

Vylepšený vůz, který McLaren nasadil v Německu, dodal Lewisi Hamiltonovi na důvěře, že boj o letošní tituly není ztracený.
Hamilton věří, že pro McLaren nastává obrat

První polovinu sezóny zakončil Hamilton na pátém místě v šampionátu jezdců s 62bodovou ztrátou na Alonsa. Tu chce začít zmenšovat už v Maďarsku. "Myslím, že máme důvod si věřit, náš balík vylepšení z Hockenheimu přinesl rychlost, kterou jsme očekávali, a dobrý výsledek před letní přestávkou by byl perfektním zakončením první poloviny sezóny," řekl.

"V první polovině nám to nešlo vždy tak, jak jsme chtěli, ale určitě mám pocit, že pro celý tým přichází něco jako bod obratu. Opravdu jsme se zlepšili a získali rychlost, kterou jsme potřebovali, naše strategie byly perfektní a naše zastávky v boxech jsou po problémech ze začátku roku nejrychlejší z celé pitlane."

Největší starostí McLarenu z posledních závodů byla výkonnost na mokré trati a Hamilton přiznal, že v této oblasti má tým stále rezervy. "Ještě nás čeká práce, abychom zcela pochopili charakteristiky zahřívání pneumatik Pirelli pro mokro. Současná předpověď pro Budapešť je smíšená, ale máme čím dál více dat o pneumatikách a tyto podmínky nám můžou poskytnout další příležitost, abychom překonali své nedávné problémy."

S optimismem jede na místo svého prvního vítězství ve formuli 1 také Jenson Button. "Výsledek v Německu nás vrátil do hry. Máme důvody věřit, že můžeme letos získat další dobrý výsledek. Naše rychlost z Hockenheimu nás povzbudila. Jako vždy budeme muset bezchybně projít kvalifikací a závodem, abychom zůstali ve hře až do konce."

Šéf týmu Martin Whitmarsh si je jistý, že MP4-27 teď znovu patří mezi nejrychlejší. "Jsem pevně přesvědčený, že máme jezdce, auto a tým na vítězství v obou šampionátech," prohlásil. "A myslím, že potíže, kterými jsme si prošli v prvních deseti závodech roku 2012, zvýšily naší odolnost a posílily odhodlání probojovat se zpět nahoru."

"V Hockenheimu jsme minulý víkend měli vůz, který měl na to, aby porazil naše hlavní soupeře. Cílem teď je, aby Jenson a Lewis bodovali v každém závodě a brali co nejvíce bodů našim soupeřům. Papírově to může vypadat jako těžký úkol, ale jsme odhodlaní smazat ztrátu mezi námi a lídry šampionátu."

Další článek: Nepřepisujme pravidla uprostřed sezóny, apeluje McLaren

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen