Hamilton ve Španělsku porušil interní předpisy

Schyluje se v Mercedesu k válce? První výstřely měly padnout už při Velké ceně Španělska. Určitě si pamatujete na velmi těsné vítězství Lewise Hamiltona. Brit si k němu měl pomoci porušením interních mechanismů Mercedesu.
Hamilton ve Španělsku porušil interní předpisy

Během GP Monaka došlo ke známému incidentu, který bude rezonovat ještě pořádně dlouho. V poslední části kvalifikace vyjel Nico Rosberg z trati a způsobil tak vyvěšení žlutých vlajek, díky čemuž nemohl Lewis Hamilton zlepšit svůj čas a posunout se na pole position před Rosberga. 

Sportovní komisaři proti Rosbergovi nenašli žádný důkaz, který by ho usvědčil z tozo, že vyvěšení žlutých vlajek způsobil záměrně. Veřejnost je přesto rozpolcená a pro část z nich zůstává Rosberg po Velké ceně Monaka padouchem.

Jenomže neférové zbraně možná vytasil už o dva týdny dříve Lewis Hamilton. Ten si měl přenastavit pohonnou jednotku Mercedesu tak, aby mu poskytovala větší výkon ve srovnání s Rosbergem. Podobné změny nastavení ale může provádět pouze po konzultaci se svým inženýrem, což se nestalo. 

Aby to ale nebylo až tak jednoduché, Hamilton zase podezřívá Rosberga ze stejného prohřešku, kterého se měl dopustit už při Velké ceně Bahrajnu. Obě strany garáže se tak na sebe dívají s nedůvěrou a v dalších závodech bude jistě ještě pořádně veselo.

„Už se to nestane. Jezdci zkoušejí, kam až mohou zajít, ale to je přece normální”, komentoval incidenty sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff. 

Diskuze (39) Další článek: Závod 500 mil Indianapolis vyhrál Ryan Hunter-Reay, Montoya pátý
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.