Hamilton varuje soupeře, letos může být ještě lepší

Úřadující mistr světa je nabitý energií, cítí se dobře a věří, že letošní sezona se může stát ještě úspěšnější, než byla ta loňská.
Hamilton varuje soupeře, letos může být ještě lepší

V roce 2018 získal Lewis Hamilton svůj pátý titul mistra světa, čímž vyrovnal Juana Manuela Fangia. K prvnímu místu mu pomohlo především jedenáct vítězství, která se mu podařilo v průběhu roku nasbírat. Mercedes i pro letošek patří k velkým favoritům, soupeři se tak mají čeho bát.

„Minulý rok to bylo super. Cítím ale, že rok 2019 může být ještě povedenější. Chtěl bych toho dokázat víc, chci jet naplno. Jsem plný energie a připravený k boji. Těším se na další kroky ve společné pouti s Mercedesem. Budeme se snažit o něco, co se ještě nikomu nepodařilo.

Jsem u tohoto týmu sedmým rokem a nadšení a nasazení ve stáji je velmi motivující,“

K dobré náladě Hamiltonovi pomohla také povedená zimní pauza:

„Moc jsem si užil Vánoce v kruhu rodinném, jezdil jsem na sněžném skútru, zalyžoval jsem si, zkusil jsem si zasurfovat s Kelly Slaterem (jedenáctinásobným světovým šampionem). Bylo to super. Úplně jsem vypnul a na chvíli se odstřihl od závodění. Snažil jsem najít vnitřní klid a začít trénovat na nový ročník.“

Foto: Daimler

Další článek: Verstappen se po prvních kilometrech s Hondou usmíval [+video]

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.