Hamilton varuje McLaren: Takhle to nemůže pokračovat věčně

Lewis Hamilton chce být nejlepší a vyhrávat tituly. Pokud nebude dostávat adekvátní techniku, mohla by mu dojít trpělivost.
Hamilton varuje McLaren: Takhle to nemůže pokračovat věčně

Hamilton letos několikrát zopakoval, že se chce zařadit mezi nejlepší jezdce historie formule 1. Proto chce získat ještě několik titulů mistra světa, na což ale potřebuje rychlé auto. A McLaren poslední tři sezóny nepostavil monopost, který by patřil na úplnou špičku.

"Pokud to bude takhle pokračovat - i když si myslím, že nebude - tak v jistou chvíli to začne být velká zkouška mé trpělivosti," cituje Hamiltona britský Guardian.

"Jsou tu jezdci, kteří jsou spokojení s tím, že jsou ve formuli 1, jen tu jsou. Třeba mají rodiny. Podívejte se na Rubense, zdá se, že je prostě rád tam, kde je. V životě je na tom dobře. A pak jsou tu lidé jako já, kteří jsou tu jen proto, aby byli nejlepší. Pokud se nesnažíte být nejlepší, nesnažíte se o nic."

Hamilton věří, že se McLaren zvedne příští rok a bude znovu bojovat o tituly. Tým měnit nechce, ale...

"Jsem asi nejméně trpělivý, co jsem kdy byl," pokračoval. "Snažím se ničeho nelitovat. Jsou věci, které jsem mohl udělat jinak, ale stalo se. Hledím vpřed a snažím se, aby se neopakovaly. Těším se na příští rok a příští závody. Red Bull příští rok neuteče, ale bude silný. Seb tu bude zpět se stejnou sebedůvěrou jako má letos, takže se musíme zlepšit."

Diskuze (245) Další článek: Tip na dárek: Velké představení světa formule 1
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00