Hamilton: V prvních závodech čekají nás i fanoušky dobrá překvapení

Lewis Hamilton věří, že se začátek sezóny vydaří z pohledu diváků i Mercedesu. Máme očekávat proměnlivé výsledky a různé vítěze.
Hamilton: V prvních závodech čekají nás i fanoušky dobrá překvapení

"V prvních závodech se to bude trochu míchat," předpověděl Hamilton v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Asi přijdou dobrá překvapení pro fanoušky a pro nás. Možná to bude trochu déjà vu z roku 2012, kdy prvních několik závodů byl pokaždé jiný vítěz. Tak by to klidně mohlo být."

Spokojené by měly být všechny týmy Mercedesu, Hamilton jim věští konkurenceschopný vstup do nového ročníku.

"Mercedes je naštěstí velmi dobrý motor. Máte Williams, který se zdá být konkurenceschopný, a je tu Force India, která by mohla být mnohem výš. Možná Felipe Massa dovede Williams na čelo! Kdo ví?"

Hamiltonův tým je po testech v roli favorita. "Jo, je dobré jít do sezóny, do prvního závodu s vědomím, že jsme odjeli nejvíc kilometrů, asi jsme jeden z týmů, kterým to jde nejlépe, co se fungování vozu, počtu odjetých kilometrů a spokojenosti týče."

"Chceme bojovat o šampionát, to je super pozitivní. Ale zůstaňme nohama na zemi. I když teď všechna znamení vypadají dobře, těžko říct, kdo je silný a kdo není. Do Austrálie pojedete s tím, že nebudete vědět, kdo bude vpředu. Spolehlivost bude obrovský faktor pro každého člověka v týmu. Pro všechny."

Britský pilot samozřejmě touží po dalším titulu, a proto se snaží být co nejlépe připravený.

"Jsem v nejlepší fyzické kondici, v jaké jsem kdy byl, jsem nejvíce soustředěný a věřím tomu. S týmem teď spolupracuji tak úzce, jak je to jen možné, snažím se porozumět vozu a dát tomu úplně vše, co mám," dodal.

Další článek: Spolehlivost bude v Austrálii mnohem lepší, předpovídá Caterham

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.