Hamilton: V prvních závodech čekají nás i fanoušky dobrá překvapení

Lewis Hamilton věří, že se začátek sezóny vydaří z pohledu diváků i Mercedesu. Máme očekávat proměnlivé výsledky a různé vítěze.
Hamilton: V prvních závodech čekají nás i fanoušky dobrá překvapení

"V prvních závodech se to bude trochu míchat," předpověděl Hamilton v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Asi přijdou dobrá překvapení pro fanoušky a pro nás. Možná to bude trochu déjà vu z roku 2012, kdy prvních několik závodů byl pokaždé jiný vítěz. Tak by to klidně mohlo být."

Spokojené by měly být všechny týmy Mercedesu, Hamilton jim věští konkurenceschopný vstup do nového ročníku.

"Mercedes je naštěstí velmi dobrý motor. Máte Williams, který se zdá být konkurenceschopný, a je tu Force India, která by mohla být mnohem výš. Možná Felipe Massa dovede Williams na čelo! Kdo ví?"

Hamiltonův tým je po testech v roli favorita. "Jo, je dobré jít do sezóny, do prvního závodu s vědomím, že jsme odjeli nejvíc kilometrů, asi jsme jeden z týmů, kterým to jde nejlépe, co se fungování vozu, počtu odjetých kilometrů a spokojenosti týče."

"Chceme bojovat o šampionát, to je super pozitivní. Ale zůstaňme nohama na zemi. I když teď všechna znamení vypadají dobře, těžko říct, kdo je silný a kdo není. Do Austrálie pojedete s tím, že nebudete vědět, kdo bude vpředu. Spolehlivost bude obrovský faktor pro každého člověka v týmu. Pro všechny."

Britský pilot samozřejmě touží po dalším titulu, a proto se snaží být co nejlépe připravený.

"Jsem v nejlepší fyzické kondici, v jaké jsem kdy byl, jsem nejvíce soustředěný a věřím tomu. S týmem teď spolupracuji tak úzce, jak je to jen možné, snažím se porozumět vozu a dát tomu úplně vše, co mám," dodal.

Další článek: Spolehlivost bude v Austrálii mnohem lepší, předpovídá Caterham

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10