Hamilton v posledních týdnech hodně přemýšlel a hledal chyby u sebe

Lewis Hamilton nepředpokládal, že bude chyba ve voze, a proto hledal příčiny svých problémů z tratě ve své práci.
Hamilton v posledních týdnech hodně přemýšlel a hledal chyby u sebe

Před GP USA se Hamiltonovi moc nedařilo několik závodů a vše vyvrcholilo v Abú Zabí.

"Když máte špatné závody, jako byl ten poslední... Já nerad obviňuji něco na voze, hlavně když není nic vidět, nebo to není moc cítit," popisoval své pocity.

"Já jsem v posledních týdnech samozřejmě hodně přemýšlel: musím víc trénovat, musím něčemu věnovat větší pozornost, musím víc makat? Přijeli jsme sem a já jsem se snažil pracovat ještě víc než předtím, pak jsme našli tu velkou prasklinu, auto pak bylo tento víkend úplně jiné. Jsem za to rád."

Výměna šasi vrátila Hamiltonovi pocity, které ve voze potřebuje, a tak mohl znovu závodit naplno. Je rád také proto, že rezervy u sebe hledal jen těžko.

"V této fázi roku jsem v nejlepší kondici, v jaké jsem byl za posledních sedm let. Posledních sedm let bylo hodně vyčerpávajících, se vším, co se dělo. Letos se cítím nejlépe, ale i když jsem se cítil nejlépe, bohužel jsem nedokázal mít výsledky."

"V posledních závodech jsme měli jisté problémy, takže přijet sem, získat dobrý výsledek a udržet se před Ferrari... Jsem tak hrdý na tým. A dnes jsem hrdý i na sebe."

Další článek: Šéf CVC nevěří Ecclestonovi, že zapomněl na 40miliónovu platbu Gribkowskymu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10