Hamilton: V kvalifikaci jsem jel jako idiot, za výsledek si můžu sám

Mercedes prožil v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie 2013 zklamání. Nico Rosberg totiž do závodu odstartuje ze šestého místa, Lewis Hamilton dokonce až z pozice dvanácté.
Hamilton: V kvalifikaci jsem jel jako idiot, za výsledek si můžu sám

Mercedes, který letos v kvalifikacích patří mezi nejúspěšnější tým v boji o pole position, zažil v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie 2013 nepříjemné překvapení. Lewis Hamilton nečekaně vypadl už v její druhé části a jeho týmový kolega Nico Rosberg dokázal vyjet jen šesté místo na startu do nedělního závodu.

Z vypadnutí britského pilota ještě před branami Q1 všichni zpočátku vinili Adriana Sutila, který před Hamiltonem jel v jeho posledním měřeném kole a v jednom z klíčových okamžiků, v zatáčce Parabolica, ho na trati donutil zbytečně snížit rychlost. Celým incidentem se okamžitě začali zabývat i komisaři, kteří Sutila potrestali za zdržování ztrátou tří míst na startu do nedělního závodu.

Mistr světa z roku 2008 ovšem soupeře z Force Indie vůbec neviní. "Obecně vzato to byla hodně špatná kvalifikace. V její druhé části jsem nedokázal zajet ani jedno slušné kolo. Jel jsem prostě jako idiot. Je to to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu odjel. Omlouvám se týmu," vzal na sebe zodpovědnost za svůj kvalifikační výsledek jezdec.

"To je stejně jedno," vyjádřil se Hamilton k incidentu se Sutilem. "Tak jako tak jsem to měl zajet už kolo před tím," dodal zklamaně.

Hamiltonův týmový kolega Nico Rosberg odstartuje do Grand Prix Itálie z o něco málo lepší pozice, ze šestého místa. Ani on ale rozhodně se startovní pozicí spokojen není. "Start ze šestého místa není přesně to, co chceme, avšak když vezmeme v úvahu, že jsem v posledním tréninku dneska ráno kvůli hydraulickému problému vůbec nejezdil, není to zas až tak špatné," vysvětloval své dojmy německý pilot.

"Musel jsem použít naše nastavení ze včerejška (z pátku) a během kvalifikace jsem se kvůli tomu v autě necítil úplně spokojeně. Měl jsem problémy s nedotáčivostí. Co se týče zítřka, doufám, že nastavení bude fungovat lépe, protože jsem s ním v pátek zajel slušnou dlouhou jízdu. Stále je tu navíc šance, že bude pršet, a všichni víme, že náš vůz je v mokrých podmínkách rychlý, takže pořád můžeme doufat v dobrý závod," optimisticky zakončil své tiskové prohlášení Rosberg.

Další článek: Italskou kvalifikaci vyhrál Vettel, Hülkenberg třetí

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.