Hamilton v Austrálii získal svou 50. pole position

Lewis Hamilton vstoupil za obhajobou titulu nejlepším možným způsobem, když vyhrál kvalifikaci na úvodní závod letošní sezóny formule 1 - Velkou cenu Austrálie.
Hamilton v Austrálii získal svou 50. pole position

Jezdec Mercedesu zajel v třetí části kvalifikace dvě rychlá kola, kterými si zajistil svou jubilejní 50. pole position v kariéře F1. Více kvalifikaci vyhráli už jen Ayrton Senna (65) a Michael Schumacher (68).

„Opravdu musím smeknout před tímto týmem,“ řekl Hamilton. „Ve třetím roce posunuli laťku znovu výš, to je zkrátka... hodně mě to inspiruje a motivuje.“

 

Měli jsme správné nastavení. Některá kola byla vážně sexy!

 

„V dnešní kvalifikaci jsem si řízení vozu užíval, měli jsme správné nastavení. Některá kola byla vážně sexy! Cítil jsem se při nich dobře, zkrátka jsem jimi jen proplul bez větších chyb. Jediné, v co můžete jako jezdec doufat, je neustále se zlepšovat. To se nám dnes povedlo.“

Rosberg: Lewis ale odvedl lepší práci

Nico Rosberg dnes na svého týmového kolegu nestačil a do nové sezóny vystartuje z druhé příčky, když za Hamiltonem zaostal o 360 tisícin sekundy.

„Poslední kolo v Q3 bylo dobré, Lewis ale odvedl lepší práci,“ řekl po kvalifikaci Rosberg. „Je to jen začátek, takže buďme opatrní, zdá se ale, že o tomto víkendu jsme nejrychlejší, a to s docela slušným náskokem. Je úžasné to vidět.“

„Když dominujete, tak je tu riziko, že usnete na vavřínech. Zdá se ale, že jsme schopni se nadále zlepšovat, což je opravdu skvělé. Samozřejmě, nejsem spokojen s druhou pozicí, zítra se ale můžeme ještě hodně zlepšit.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Jezdce McLarenu překvapila rychlost vozu v kvalifikaci

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10