Hamilton už ví, proč na Buttona v Austrálii ztrácel

Lewis Hamilton analyzoval spolu se svými inženýry závodní data z Melbourne a našel vysvětlení, proč nedokázal z pole position zvítězit.
Hamilton už ví, proč na Buttona v Austrálii ztrácel

Hamilton měl v Albert Parku dva problémy. Za prvé špatně odstartoval. "Po závodě v Austrálii jsem těžko chápal, co přesně se stalo. S vozem jsem byl celý víkend spokojený, ale prostě mi ve srovnání s Jensonem trochu scházela rychlost v závodě. Poté jsem si sedl s inženýry a prošli jsme si data," řekl. "Na startu nastal menší problém se spojkou, nebyla to moje chyba, ale teď už víme, jak to to budoucna zlepšit."

Po nevydařeném startu, při kterém ho předjel Button, ale přišel problém druhý. Nedokázal držet krok s týmovým kolegou. "Moje závodní rychlost byla téměř stejná jako ta Jensonova, ale on dokázal velmi rychle dostávat pneumatiky do provozního okna, což vysvětluje, proč se mu po startu podařilo tak rychle vybudovat náskok, to samé po restartu," poznamenal.

Do Sepangu proto Hamilton přijel klidný a připraven na další závod. "Je povzbuzující a uklidňující chápat závodní rychlost z Austrálie. Jsem díky tomu pozitivně naladěn pro závod v Malajsii. Také pomáhá, že budu zpět ve voze jen po pěti dnech od poslední Grand Prix, rychle se posunete vpřed."

McLaren počítá, že v Malajsii bude čelit silné konkurenci od Red Bullu, Mercedesu a Lotusu.

Další článek: Úsek pro DRS zůstává v Malajsii jeden

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10