Hamilton už pracuje na nové sezóně

Lewis Hamilton už dnes ráno odpovídal na tiskové konferenci na dotazy novinářů. Byl ale viditelně méně unavený než jeho šéf Toto Wolff.
Hamilton už pracuje na nové sezóně

„Měl jsem jednu skleničku včera v noci, to je pro mě více než dobré,“ usmál se nový dvojnásobný mistr světa.

Hamilton říká, že se už začíná soustředit na příští sezónu. „Mám naprostou důvěru v tým, že se vrátí velmi, velmi silný v příštím roce. V roce 2009 (po prvním titulu) bylo auto hodně odlišné, aerodynamika vozu se změnila, zatímco příští rok bude auto podobné.“

Wolff: Je to hořkosladký pocit

Wolff: Je to hořkosladký pocit

Brit věří, že se tým i ve spolupráci s Petronasem (dodavatel paliva) zlepší také v oblasti pohonných jednotek. Některé novinky prý už zkoušeli a Hamilton se těší, až se vrátí do továrny.

Zlepšení chce ale Hamilton hledat také u sebe. „V letošním roce se ukázalo, že den závodu je nejdůležitější,“ bilancuje Hamilton. „Ale je to rozhodně dvakrát tak těžší, když nemáte náskok před týmovým kolegou ve stejném voze.“

„Když se podíváte několik let zpátky, tak se vždy říkalo, že Lewis zničí pneumatiky kvůli svému agresivnímu stylu jízdy. Ale po letošních závodech si myslím, že jsem znovu a znovu dokazoval, že dokážu využít méně paliva, že jsem schopen využívat své pneumatiky stejně dobře jako ostatní,“ řekl Hamilton, který ovšem vidí prostor pro zlepšení.

„Samozřejmě, kvalifikace je oblast, kde budu pro příští rok tvrdě pracovat na zlepšení, ale nemám o to starost. Nico odvedl skvělou práci a to zejména právě ve svých kvalifikačních kolech. Podívám se na detaily, abych věděl, kde se můžu v příštím roce zlepšit.“ 

Další článek: Mattiacci spekulace o svém odchodu nerozptýlil

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10