Hamilton: Trápíme se, tohle auto mi na konci roku nebude chybět

U Mercedesu panuje po kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1 zklamání. Sedmý Lewis Hamilton ztratil na nejrychlejšího 1,8 sekundy, osmý George Russell ještě další tři desetiny. Oba si ale díky penalizacím soupeřů na roštu polepší.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Hamilton: Trápíme se, tohle auto mi na konci roku nebude chybět | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Hamilton tak bude na roštu stát na čtvrtém místě před pátým Russellem. Mercedes se s nedostatkem rychlosti potýká od začátku sezóny. Ve Spa-Francorchamps na začátku druhé poloviny sezóny ale doufal ve vzkříšení.

„Je to auto, se kterým stále bojujeme, a na konci roku mi rozhodně nebude chybět,“ řekl po belgické kvalifikaci Hamilton.

„Pro mě je to jen o soustředění se na stavbu a design vozu pro příští rok. Další dva týmy před námi jedou jinou ligu a náš vůz je od toho jejich tak odlišný.

„Nedává to smysl. Zkusil jsem všechno. Všechno jsem nasadil, všechno jsem sundal, změnil křídla, změnil nastavení. Tento víkend jsem udělal všechno, vyzkoušel spoustu věcí. Nikdy bych nečekal, že budeme ztrácet dvě sekundy. Je to mnohem, mnohem horší, než jsem si myslel.“

Russell nechápe ztrátu

Problémy Mercedesu v Belgii si nedokáže vysvětlit ani Russell, který v minulém závodě na Hungaroringu získal pro Mercedes první letošní pole position.

„Nedokážu pochopit, jak jsme v posledním závodě byli na pole position a teď ztrácíme 1,8 sekundy. Zdá se, že nefungují pneumatiky. Věřím, že zítra budeme mít mnohem více rychlosti. Stále jsme ale půl sekundy až sekundu za Red Bullem a Ferrari,“ říká Russell.

Špatné výsledky se podle Russella odráží také na náladě uvnitř týmu. „Není dobrá, protože chceme více. Víme, že nemáme nejrychlejší nebo druhé nejrychlejší auto, ale rozhodně máme vůz, který má na víc než na osmé a sedmé místo. Musíme na tom pracovat.“

Další článek: Sainz: Ferrari musí pátrat, proč je Red Bull ve Spa tak rychlý

Témata článku: , , ,