Hamilton: Tradiční týmy McLaren a Ferrari sesadí výrobce nápojů z trůnu F1

Lewis Hamilton naznačil, že ho tým Red Bull Racing nijak nepřitahuje. Víc věří tradičním stájím, jako jsou McLaren a Ferrari.
Hamilton: Tradiční týmy McLaren a Ferrari sesadí výrobce nápojů z trůnu F1

Red Bull Racing vyhrál oba loňské šampionáty a podle zimních testů je v dobré formě i pro letošní šampionát. Hamilton ovšem odmítl, že by rakouský tým mohl začít formuli 1 dlouhodobě dominovat.

"Jsem si stoprocentně jistý, že mu to McLaren a Ferrari neumožní," řekl. "Nejsou tu tak dlouho, jako naše týmy. Naše týmy mají status, který si chtějí udržet. Mnoho, mnoho let byly na čele McLaren a Ferrari. Teď je tu tým, který přišel a sesadil nás z vrcholu. Ale jsem si opravdu jistý, že oba týmy udělají absolutně vše, co je v jejich silách, aby zůstaly na špičce."

Red Bull Racing závodí ve formuli 1 teprve od roku 2005 a nemá tedy žádnou tradici. Hamilton proto věří víc svému týmu. Naznačil tak, že by o přestup do Milton Keynes neměl nikdy zájem?

"Red Bull není výrobce aut, je to výrobce nápojů," uvedl. "Je to nápojová společnost versus historie McLarenu a Ferrari. Nevím, jaké mají plány. Náš tým se rozvíjí, aby se stal větším výrobcem, jako je Ferrari. Náš tým tu podle mě bude absurdně dlouho. Je to čistokrevný závodní tým."

Mistru světa z roku 2008 se navíc nezdá, že by Red Bull přistupoval ke svým jezdcům rovnocenně. "Mně to přijde, že je to tým s jasnou jedničkou," konstatoval. "Tak to vypadá zvenku. Mark to také prohlásil, ne? Můžete to hodnotit jen podle toho, co říká, a jak to vypadá zvenku."

Hamilton musel přesto přiznat, že v úvodu sezóny McLaren pravděpodobně nebude stačit na svého soupeře, který vyrábí nápoje.

"Ve srovnání s loňským rokem Red Bull zlepšil svoji spolehlivost. Letos budou mít rychlost a spolehlivost, stejně jako Ferrari. Tyto dva týmy bude nejtěžší porazit," odhadl. "Sebastianova sebedůvěra jako mistra světa pravděpodobně vzrostla, ale řekl bych, že hlavně proto, že druhý rok v řadě má asi nejrychlejší auto. Má absurdně rychlé auto, ale zdá se, že Fernando také."

Další článek: Karun Čandhok se stal záložním pilotem týmu Lotus

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00