Hamilton tlačil na tým, aby nezůstalo jen u příspěvků na sociálních sítích. Výsledkem je černé zbarvení

Mercedes včera představil nové zbarvené pro letošní sezónu. Místo stříbrné bude černé.

Není to asi tak radikální změna, jako kdyby Ferrari přešlo z rudé na černou, ale i tak jde o velkou změnu. Toto Wolff v pondělí uvedl pro rakouský deník Der Standard, že se jedná o výsledek jednání s Hamiltonem.

Z úřadujícího mistra světa formule 1 se stal přes noc aktivista proti rasismu. Po zabití Geoge Flodyda mluvil Hamilton s Mercedesem a nechtěl, aby tým zůstal jen u prohlášení na sociálních sítích.

Výsledkem je černé zbarvení vozu po zbytek sezóny. Na W11 najdeme také loga kampaně #WeRaceAsOne, což je iniciativa F1 a nápis „End rasism“. Černé mají být i overaly obou jezdců.

Mercedes včera řekl, že do konce sezóny zahájí nový program rozmanitosti a začlenění. Poukázal na to, že pouze 3 % jeho zaměstnanců patří k etnickým menšinám. Pro tým nepracuje ani příliš mnoho žen – tvoří jen 12 % z celkového počtu zaměstnanců. 

Další článek: EisKing: 10 klíčových otázek a odpovědí před restartem sezóny

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10