Hamilton tlačil na tým, aby nezůstalo jen u příspěvků na sociálních sítích. Výsledkem je černé zbarvení

Mercedes včera představil nové zbarvené pro letošní sezónu. Místo stříbrné bude černé.

Není to asi tak radikální změna, jako kdyby Ferrari přešlo z rudé na černou, ale i tak jde o velkou změnu. Toto Wolff v pondělí uvedl pro rakouský deník Der Standard, že se jedná o výsledek jednání s Hamiltonem.

Z úřadujícího mistra světa formule 1 se stal přes noc aktivista proti rasismu. Po zabití Geoge Flodyda mluvil Hamilton s Mercedesem a nechtěl, aby tým zůstal jen u prohlášení na sociálních sítích.

Výsledkem je černé zbarvení vozu po zbytek sezóny. Na W11 najdeme také loga kampaně #WeRaceAsOne, což je iniciativa F1 a nápis „End rasism“. Černé mají být i overaly obou jezdců.

Mercedes včera řekl, že do konce sezóny zahájí nový program rozmanitosti a začlenění. Poukázal na to, že pouze 3 % jeho zaměstnanců patří k etnickým menšinám. Pro tým nepracuje ani příliš mnoho žen – tvoří jen 12 % z celkového počtu zaměstnanců. 

Další článek: EisKing: 10 klíčových otázek a odpovědí před restartem sezóny

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)